Preposlať AKO ZAČAŤ PODNIKAŤ?

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

AKO ZAČAŤ PODNIKAŤ?

26.09.2012 | PR článek | Komentárov: 0 |

Ak ste sa rozhodli podnikať formou obchodnej spoločnosti s ručením obmedzeným, musíte založiť zakladateľskú listinu, resp. spoločenskú zmluvu.

AKO ZAČAŤ PODNIKAŤ?

Túto zmluvu je potrebné podpísať pred notárom. Spoločnosť môže založiť jedna alebo viacero osôb. Ak je zakladateľom jedna osoba, hovoríme o zakladateľskej listine. Na to, aby sme mohli začať podnikať, je potrebné živnostenské oprávnenie. Preto je pri zakladaní obchodnej spoločnosti potrebné vybaviť toto oprávnenie, ktoré sa vybavuje pre konateľa spoločnosti. K jeho vydaniu treba predložiť niekoľko dokumentov: kópiu zakladateľskej listiny alebo spoločenskej zmluvy a originál k nahliadnutiu, pokiaľ zakladáme viazanú živnosť, tak doklady preukazujúce odbornú spôsobilosť, doklady o sídle spoločnosti, vlastnícky list a nájomná zmluva, pokiaľ sídlo nepotrebujete, tak sa môžete informovať o službe prenájom sídla, notársky overené splnomocnenie pre toho, kto vybavuje živnosť, stanovený poplatok za každý predmet činnosti.

Správca vkladu musí písomne prehlásiť, že zložil svoj vklad a aj vklady ostatných spoločníkov boli zložené k jeho rukám. Tiež je potrebné predložiť niekoľko dokumentov k zápisu do Obchodného registra: notársky overený formulár podpisov všetkých konateľov, dve vyhotovenia spoločenskej zmluvy s podpismi všetkých spoločníkov, dve kópie živnostenského listu, vyhlásenie správcu vkladu o rozsahu splatenia vkladov všetkých spoločníkov, podpisové vzory budúcich konateľov, zápisnicu zo zakladajúceho valného zhromaždenia. 

Nie je to také jednoduché ako kúpiť nové topánky, ale jedna možnosť tu existuje. Ak chceme byť ušetrení od množstva vybavovačiek, môžeme si kúpiť už hotovú s.r.o., tzv. ready made spoločnosť. Nezabúdajme ani na to, že každá spoločnosť musí mať zabezpečené vedenie účtovníctva, preto je dobré hneď na začiatku zabezpečiť si aj daňové poradenstvo.  

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 1

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku AKO ZAČAŤ PODNIKAŤ?


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.