Preposlať Spoločnosť Apple predstavila nový iPad - "New iPad"

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Spoločnosť Apple predstavila nový iPad - "New iPad"

31.05.2012 | Monika Kovačková | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Multimediálny počítač typu tablet, tzv. iPad, spoločnosť Apple po prvýkrát predstavila 27. januára 2010 na tlačovej konferencii v San Franciscu. Pôvodný iPad slávil nečakaný úspech - len za rok 2010 sa predalo neuveriteľných 14,8 miliónov kusov. 8. marca nasledujúceho roka bol uvedený výkonnejší model iPad 2, po ktorom sa teraz Apple vytasil s novou generáciou iPadov - tie boli predstavené 7. marca 2012, od svojich predchodcov sa líši mnohými vylepšeniami a dostali jednoduché, ale veľavravné označenie "New iPad".

Spoločnosť Apple predstavila nový iPad - "New iPad"

Vzhľad zariadenia zostal u nových iPadov prakticky bezo zmeny - stále máte na výber čierny alebo biely model s rozmermi 24 cm x 18,6 cm x 0,88 cm. Hmotnosť u nových typov mierne vzrástla a to z pôvodných 601 g na 652 g Zachovaná je aj výdrž batérie - teda až 10 hodín surfovania na internete prostredníctvom pripojenia Wi-Fi, sledovanie videa, počúvanie hudby, až 9 hodín surfovania na internete prostredníctvom mobilnej dátovej siete alebo až 1 mesiac pohotovostného režimu. Ako New iPad, tak jeho predchodca sa nabíja cez sieťový adaptér alebo USB. Oba modely, starší aj nový, majú praktický oleofóbny povlak brániaci vzniku nevzhľadných odtlačkov prstov.

Spoločnosť Apple predstavila nový iPad - "New iPad"

New iPad sa od modelu iPad 2 líši predovšetkým vyšším výkonom a mnohými nadštandardnými funkciami. Za povšimnutie určite stojí dvojjadrový výkonný procesor Apple A5X, ktorý je štvornásobne výkonnejší než procesor Tegra 3 používaný vo výkonných tabletoch s Androidom, a štvorjadrový grafický procesor. New iPad je vybavený displejom s rozlíšením 2048 x 1536 px, teda 3,1 milióna obrazových bodov (len pre porovnanie: iPad 2 má rozlíšenie 1024 x 768 px, teda necelých 0,8 milióna obrazových bodov). Svojim rozlíšením tak nový iPad úplne predbehne notebooky aj HDTV.

Spoločnosť Apple predstavila nový iPad - "New iPad"

New iPad je vybavený novou verziou operačného systému iOS, a to iOS 5.1. Päťmegapixelový iSight fotoaparát s automatickým zaostrovaním vyhotovuje fotografie a videá vo VGA kvalite a to vo vysokom rozlíšení pri frekvencii až 30 snímok za sekundu. Výrazne vylepšená optika autofokusovej šošovky, funkcia detekcie tváre a softvér na spracovanie fotiek iPhoto sú zárukou nadštandardne kvalitných statických obrázkov. ISight fotoaparát natáča videá v plnom HD rozlíšení (1080p) so zvukom a je vybavený video-stabilizátorom a funkciou pre strih videa iMovie. Vylepšená je aj verzia kancelárskych potrieb iWork.

Spoločnosť Apple predstavila nový iPad - "New iPad"

New iPad podporuje mobilnú sieť 4G (LTE s až 73 Mb / s), čo na Slovensku zatiaľ nevyužijete. Praktickou vymoženosťou je funkcia Siri, ktorá integruje dotykové a hlasové ovládanie - v diktáte textu však nie je zatiaľ Slovenčina ani Čeština podporovaná. Nadmieru oceniteľná je podpora iCloudu s filmami z iTubes.

Spoločnosť Apple predstavila nový iPad - "New iPad"

Cena nového iPadu začína na 499 dolároch pre 16 GB model; k dostaniu je aj verzia 32GB za 599 dolárov a 64GB za 699 dolárov. Na slovenský trh by New iPad mal vstúpiť ku koncu marca.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Spoločnosť Apple predstavila nový iPad - "New iPad"


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.