Preposlať Acer Aspire S5

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Acer Aspire S5

12.01.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Ultrabooky sú určite zaujímavé, ale čo si budeme rozprávať, minulý rok sa im príliš nedarilo. Bolo to dané aj tým, že boli stále ešte v plienkach a hlavná sezóna by ich mala čakať až tento rok. Jeden z najzaujímavejších kúskov bol predstavený už teraz a má ho na svedomí spoločnosť Acer.

 

Acer Aspire S5

 Acer Aspire S5 má byť ultrabookem novej generácie a prinesie hlavne zlepšenie v oblasti výdrže na batériu a výkonu, ktorý obstará nová generácia procesorov. Acer sa môže pochváliť tým, že sa jedná o najtenší ultrabook vôbec a na trh sa zatiaľ tenšie konkurent ani nechystá. Šasi je vysoké iba 15 mm, čím prekonáva MacBook Air a príjemná je aj hmotnosť, ktorá činí 1.35 kg. Bude to skrátka ideálny model na skoré prenášanie a tá tenkosť šasi je naozaj neuveriteľná, v zavretom i otvorenom stave vyzerá S5 ako list papiera. Tenké telo si ale žiada použitie kvalitných materiálov, čo Acer samozrejme spĺňa. Telo bude hliníkové a design sa naozaj podaril. Je to jednoducho krásna štýlovka, na ktoré si dal Acer záležať a aj keď podobnosť s MacBookom Air tu je (tomu sa nevyhne asi žiadny ultrabook), je menšia, než u väčšiny konkurenčných modelov. Páčil sa nám hlavne decentný vzor na hornom viečku, v oblasti klávesnice a tiež minimalistický touchpad. Klávesnica samozrejme chýba numerický blok, čo sa dá vzhľadom na kompaktným rozmerom pochopiť.

 

Acer Aspire S5

Pod horným panelom sa nachádza LCD displej s uhlopriečkou 13.3 palcov, ktorý ponúkne najvyššie rozlíšenie 1366 x 768 pixelov a podsvietenie pomocou LEDiek. Ako sme sa už zmienili, tento ultrabook by mal ponúknuť hlavne vyšší výkon, lepšiu výdrž na batériu a obe tieto zlepšenie obstará nová generácia procesorov Intel Core z pripravovanej série Ivy Bridge. Tieto procesory budú vyrábané moderným, 22nm výrobným procesom, čo bude mať za následok nižšiu energetickú náročnosť pri vyššom výkone. Príliš veľa informácií sa zatiaľ nevie, ale o grafické spracovanie sa postará grafická karta integrovaná priamo na procesore a pre vaše dáta tu bude rýchly SSD disk. Žiadny klasický harddisk kombinovaný s SSD diskom, tu bude iba SSD disk, čo vítame. Vzhľadom k naozaj veľmi tenkému telu musel Acer pristúpiť k niekoľkým zaujímavým riešením. 

 

Acer Aspire S5

Absencia optickej mechaniky určite zaujímavá nie je, ale technológia Magicflip I / O už áno. Ide o to, že žiadny konektor sa nevošiel na bok šasi, a tak je Acer uložil do zadnej časti ultrabooku a ešte je pekne ukryl pomocou tejto zaujímavej vecičky. Po stlačení tlačidla vyjde menší panel, na ktorom nájdeme HDMI port, dva porty USB 3.0 a dokonca aj konektor Thunderbolt. Ak budete mať tento ultrabook položený na stole a stlačíte tlačidlo pre vysunutie panelu s porty, celý prístroj sa trochu nadvihne, čo bude určite pohodlnejšie pre dlhšie písanie. Čo sa týka výdrže na batériu, žiadne konkrétne informácie zatiaľ zverejnené neboli, ale podľa prvej dojmov by mala byť výdrž až 8 hodín, čo už je slušné a celkovo to pekne dotvára filozofiu ultrabooků. Predaj by mal začať niekedy začiatkom leta, ale cena zatiaľ zverejnená nebola. 

 

Acer Aspire S5

 


Technické špecifikácie ultrabooku Acer Aspire S5:

Telo tenké len 15mm
Hmotnosť 1.35 kg
LCD displej s uhlopriečkou 13.3 palcov, rozlíšenie 1366 x 768 pixelov
Procesory Intel Core z novej generácie Ivy Bridge
SSD disk
HDMI, 2 x USB 3.0, Thunderbolt
Výdrž na batériu až 8 hodín

 

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Acer Aspire S5


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.