Preposlať Samsung Series 7 Gamer - s Ivy Bridge a GTX 670M?

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung Series 7 Gamer - s Ivy Bridge a GTX 670M?

20.01.2012 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

V dnešnej novinke sa pozrieme na pripravovaný herný notebook od spoločnosti Samsung, ktorý je postavený ako priama konkurencia pre legendárne mašiny od Alienware. Notebook Series 7 Gamer ponúkne naozaj vysoký výkon za nemenej vysokú cenu.

 

Samsung Series 7 Gamer - s Ivy Bridge a GTX 670M?

Európska verzia tohto notebook je už chvíľu na trhu a reakcie na ňu sú napospol kladné, avšak Samsung pripravuje upravenú verziu, ktorá už pomaly mieri do USA. V záplave tenkých, elegantných a moderných ultrabookov je tento obor s rôznymi svetelnými efektmi celkom zaujímavé rozptýlenie. Design je veľmi kontroverzný, kombinuje veľmi, ale naozaj veľmi lesklé veko displeja, podsvietenú klávesnicu a rozmerný multimediálny panel, ktorý sa nachádza nad ňou. Na pravej strane tohto panelu sa nachádza hardvérový prepínač výkonnostných módov. Klávesnica je vyvedená v tradičnom štýle, je veľmi rozmerná a najpoužívanejšie herné klávesy, WSAD, sú zvýraznené. Klávesnica má samozrejme tiež numerickú časť, ktorej absenciu by Samsungu vzhľadom k veľkosti asi nikto neodpustil. Na klávesnici a v jej okolí si môžete všimnúť rôzne svetelné diódy, čo je devíza práve už spomínané notebooky Alienware, ktorým chce Samsung konkurovať. 

 

Samsung Series 7 Gamer - s Ivy Bridge a GTX 670M?

Pod horným panelom sa bude nachádzať LCD displej s uhlopriečkou 17 palcov, ktorý ponúkne najvyššie rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov pri pomere strán 16:9 a lesklú povrchovú úpravu. Zo začiatku predaja bude v ponuke iba jeden variant, ktorý v súčasnosti zastupuje štvorjadrový procesor Intel Core i7 z generácie Sandy Bridge a high-end grafická karta ATI Radeon HD 6970. Napriek tomu sa očakáva vylepšený variant, ktorý bude osadený novou generáciou procesorov z rady Intel Ivy Bridge a podľa Samsungu sa môžeme tešiť aj na novú grafickú kartu NVIDIA GeForce GTX 670mm s pamäťou 2 GB. Tá ale ešte nie je k dispozícii a dátum novej rady GTX 600m je veľkou neznámou, takže presný dátum uvedenia varianty s GTX 670mm je zatiaľ vo hviezdach. 

 

Samsung Series 7 Gamer - s Ivy Bridge a GTX 670M?

Pre vaše dáta bude prichystaný harddisk s kapacitou až 2 TB a operačná pamäť bude rozšíriteľná až na 16 GB RAM DDR3, takže v oblasti hardvérovej výbavy žiadnu slabinu nehľadajte. Konektívna výbava je tiež nekompromisná, nesmú v nej chýbať rozhranie USB 2.0, USB 3.0, Bluray mechanika, HDMI s podporou 3D, VGA port, čítačka pamäťových kariet, webkamera s rozlíšením 2 MPx a 8 článková batéria. Bluetooth, WiFi a Ethernet port sú samozrejmosťou. K dispozícii budú tri farebné varianty a to čierna, červená a žltá, ktorá vyzerá naozaj atraktívne. Ako sme sa už zmienili, konkrétny dátum uvedenia do predaja je pre verziu s Ivy Bridge a GTX 670mm neznámy, ale hovorí sa o konci apríla. Cena sa zatiaľ odhaduje na necelých 1900 dolárov (cca 1 984 eur bez DPH). 

 

Samsung Series 7 Gamer - s Ivy Bridge a GTX 670M?

 

 

Technické špecifikácie notebooku Samsung Series 7 Gamer:

LCD displej s uhlopriečkou 17 palcov
Rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov
Procesory z novej generácie Intel Ivy Bridge
Grafická karta NVIDIA GeForce GTX 670mm, 2 GB
Operačná pamäť až 16 GB RAM DDR
Harddisk s kapacitou až 2 TB
USB 2.0, USB 3.0, Bluray mechanika
HDMI s podporou 3D zobrazenie, VGA port, čítačka pamäťových kariet
Webkamera s rozlíšením 2 MPx
Bluetooth, WiFi, Ethernet
8 článková batéria

 

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Samsung Series 7 Gamer - s Ivy Bridge a GTX 670M?


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.