Preposlať Sony VAIO VPCEL22FX/B

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Sony VAIO VPCEL22FX/B

12.12.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Sony začalo v USA predávať celkom zaujímavý notebook s označením VPCEL22FX / B, ktorý sa vyznačuje hlavne skvelým pomerom cena / výbava. Za prijateľný peniaz dostanete tiež slušný výkon, takže tento model sa naozaj oplatí.

 

Sony VAIO VPCEL22FX/B

Notebooky od Sony sa vyznačujú celkom vysokou cenou, koľkokrát podstatne vyššou, než rovnako vybavená konkurencia, ale na druhú stranu tiež veľmi osobitým štýlom, takže si ich s inými notebookmi len tak nepomýlite. Model, ktorý vám dnes predstavíme, bol uvedený do predaja za naozaj nízku cenu a napriek tomu mu štýl produktov VAIO nechýba. Hneď na prvý pohľad zaujme vydarený vzor na hornej strane veka, ktorý celkom bráni zachytávaniu odtlačkov prstov, čo oceníte hlavne pri častom prenášaní. Rovnaký vzor sa nachádza aj v okolí klávesnice, ktorá má tiež numerický blok a vyzerá celkom pohodlne. Touchpad je voči telu trochu menší a určite by sme uvítali rozmery väčšie, ale to nie je až tak hrozné. Touchpad má dve klasicky oddelené tlačidlá a pod ním sa nachádzajú informačné diódy. 

 

Sony VAIO VPCEL22FX/B

Pod horným panelom sa nachádza LCD displej s celkom netradičnou uhlopriečkou 15.5 palcov, ktorý disponuje najvyšším rozlíšením 1366 x 768 pixelov pri pomere strán 16:9, čo sú v dnešnej dobe najpoužívanejšie hodnoty. Srdcom tohto modelu je dvojjadrový procesor od AMD a to konkrétne verzia E-450, ktorá pracuje na frekvencii 1.66 GHz a ponúkne hlavne veľmi nízku spotrebou 18W. Po stránke výpočtového výkonu sa nejedná o žiadnu hviezdu, ale na drvivú väčšinu bežných úkonov bude tento výkon dostatočný. O grafické spracovanie sa stará integrovaná grafická karta, ktorá sa nachádza priamo na procesore a to konkrétne AMD Radeon HD 6320. Karta podporuje DirectX 11 a Shader 5.0 a výkonnostne stačí iba na tie staršie a menej náročné hry. Na druhú stranu je karta energeticky nenáročná. Operačná pamäť číta štandardné 4 GB RAM DD3 a pre vaše dáta je nachystaný harddisk s kapacitou 320 GB. 

 

Sony VAIO VPCEL22FX/B

Celkom príjemne nás prekvapila konektívna výbava, ktorá zahŕňa WiFi, Ethernet, bluetooth, HDMI, čítačku pamäťových kariet, VGA port a štyri porty USB 2.0. Za svoje peniaze dostanete aj integrovanú webkameru a DVD RW mechaniku. U budgetových notebookov musíte väčšinou očakávať trochu väčšie a robustnejšie telo, čo je prípad aj tohto konkrétneho modelu. Hmotnosť 2.72 kg nie je práve excelentná a hrúbka tela 38.1mm tiež príliš nezaujme, ale na druhú stranu sa to dá vzhľadom k cene prehliadnuť. Výdrž na batériu zatiaľ známa nie je, ale vzhľadom k veľmi úsporným komponentom by nemusela byť vôbec zlá. Predaj zatiaľ začal len v USA, kde si môžete tento notebook kúpiť za skvelých 349 dolárov (cca 257 eur bez DPH). Vzhľadom k podarenému dizajnu, vďaka ktorému sa od ostatných budgetových notebookov odlíšite, sa tento model zdá byť naozaj zaujímavý. 

Technické špecifikácie notebooku Sony VAIO VPCEL22FX / B:

LCD displej s uhlopriečkou obrazu 15.5 palcov, rozlíšenie 1366 x 768 pixelov
Dvojjadrový procesor AMD E-450, 1.66 GHz
Spotreba iba 18W
Integrovaná grafická karta AMD Radeon HD6320
DirectX 11, Shader 5.0
Operačná pamäť 4 GB RAM DDR3
Harddisk s kapacitou 320 GB
WiFi, Bluetooth, Ethernet
HDMI, VGA, čítačka pamäťových kariet
4 x USB 2.0, integrovaná webkamera
Hmotnosť 2.72 kg
Hrúbka tela 38.1mm
Cena od 349 dolárov (cca 257 eur bez DPH)
 

 

Sony VAIO VPCEL22FX/B

 

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Sony VAIO VPCEL22FX/B


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.