Preposlať Samsung Series 5 Ultra

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung Series 5 Ultra

14.12.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Vyzerá to, že Samsung nebude používať označenie Series 5 iba pre Chromebooky, ale v blízkej budúcnosti by sme sa mali dočkať aj ultrabookov s rovnakým značením. V dnešnej novinke sa pozrieme, čo nám Samsung v oblasti ultrabookov prinesie nového.

 

Samsung Series 5 Ultra

Hneď na začiatku predaja by mali byť k dispozícii dve verzie s rozdielnymi uhlopriečkami obrazu a rôznou úrovňou výbavy, avšak zo štartu sa ako vždy zameriame na dizajn. Všetky ultrabooky sú si celkom podobné a príspevok Samsungu do tejto kategórie nie je výnimkou. Nutné je tiež podotknúť, že ultrabooky sú veľmi elegantné a vďaka tenkému telu patrí táto odnož notebookov medzi to najštýlovejšie na trhu. Môžeme očakávať hliníkové telo, špičkové dielenské spracovanie a samozrejme tiež nízku hmotnosť, ktorá patrí medzi najväčšie výhody ultrabookov. Začneme menším modelom, ktorý bude disponovať uhlopriečkou obrazu 13 palcov. Rozlíšenie displeja by malo byť podľa prvých informácií 1366 x 768 pixelov pri pomere strán 16:9 a o výpočtový výkon sa pravdepodobne postarajú nízkonapäťové procesory Intel Core i3 alebo i5. 

 

Samsung Series 5 Ultra

Grafiku bude mať na starosti integrovaná karta Intel HD 3000 a všetko toto bude uložené v tele tenkom len 14.9 mm. Hmotnosť sa zastavila na veľmi dobrej hodnote 1.4 kg. Čo sa týka konektivity, tak na tele nájdeme HDMI konektor, VGA, Ethernet a samozrejme nebudú chýbať ani USB porty a WiFi prijímač. Detaily o veľkosti pamäte alebo disku zatiaľ známe nie sú. Oveľa zaujímavejší je ale väčší model s uhlopriečkou obrazu 14 palcov, ktorý bude prvým ultrabookom s dedikovanou grafickou kartou. Tou je karta AMD Radeon HD 7550, ktorá poskytne vyšší výkon, než klasická integrovaná Intel HD 3000, takže tento stroj bude pre občasných hráčov počítačových hier vhodnejší, než väčšina ostatných ultrabookov. 

 

Samsung Series 5 Ultra

Displej s uhlopriečkou obrazu 14 palcov ponúkne rozlíšenie 1366 x 768 pixelov pri pomere strán 16: 9 a disponuje antireflexnou vrstvou, ktorá znižuje odlesky a zlepšuje tak čitateľnosť aj pri vysokej úrovni svetla. Srdcom tejto verzie bude dvojjadrový procesor Intel Core i5, operačná pamäť bude rozšíriteľná až na 8 GB RAM DDR3 (ExpressCache) a čo sa týka úložného priestoru, tak v ponuke nebude chýbať ani možnosť osadiť si ultrabook rýchlym SSD diskom. Ďalšie prvenstvo tohto modelu je v integrovanej optickej mechanike, čo síce nevidíme ako nejaký výrazný predajný artikel, ale poteší to. Telo tejto verzie je vysoké 20.9 mm, ale informácie hmotnosti zatiaľ známa nie je. Konektivita bude rovnaká ako u menšieho modelu. V Južnej Kórei sa začne predaj ešte koncom tohto mesiaca, ale dostupnosť na európskych trhoch zatiaľ bohužiaľ potvrdená nebola. Cena by mala podľa prvých informácií začínať na 1300 dolároch (v prepočte asi 978 eur bez DPH). 

 

Samsung Series 5 Ultra

 Technické špecifikácie ultrabooku Samsung Series 5 Ultra:

Displej s uhlopriečkou 13 alebo 14 palcov
Rozlíšenie 1366 x 768 pixelov, pomer strán 16:9
Nízkonapäťové procesory Intel Core i3 a i5
Integrovaná grafická karta Intel HD 3000 (13-palcová verzia)
Dedikovaná karta AMD Radeon HD 7550 (14 palcová verzia)
Možnosť osadenia SSD diskom (14 palcová verzia)
Operačná pamäť až 8 GB RAM DDR3 (14 palcová verzia)
USB, HDMI, VGA, Ethernet, WiFi
Výška tela 14.9 mm (13-palcová verzia)
Výška tela 20.9 mm (14 palcová verzia)
Hmotnosť 1.4 kg (13-palcová verzia)
Optická mechanika (14 palcová verzia)

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Samsung Series 5 Ultra


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.