Preposlať Schenker XMG P511

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Schenker XMG P511

28.11.2011 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

V dnešnej recenzii pre vás máme veľmi zaujímavý notebook, ktorý ocenia hlavne hráči počítačových hier. Otestovali sme veľmi výkonný notebook Schenker XMG P511, ktorý patrí medzi 15-palcovými modelmi medzi tie najvýkonnejšie.

 

Schenker XMG P511

Dizajn a spracovanie


O dizajne si musí urobiť každý svoj vlastný obrázok, ale nám sa testovaný model príliš Nezapáčil. Je to taká plastová a nevzhľadná obludu. Notebook vyzerá tiež trochu zastaralo, horné veko displeja pripomína herné notebooky od MSI. Celé šasi je plastové a dielenské spracovanie je priemerné a napríklad v oblasti mechaniky sa telo trochu prehýba. Veko displeja je dostatočne silné a pevné, takže displej je chránený dobre. Klávesnica je príjemne rozmerná, disponuje tiež numerickým blokom a páčili sa nám vyznačené klávesy WSAD, čo je u počítačových hier asi najčastejšie konfigurácie pre pohyb. Na klávesnici sa nám písalo dobre, je tak akurát tuhá a odozva klávesov je dobrá. Trochu nás sklamalo, že klávesnica nie je podsvietená, čo by uľahčilo hranie v horších svetelných podmienkach. Touchpad mohol byť vzhľadom k veľkosti notebooku určite trochu väčšie.

 

Schenker XMG P511


Displej


S displejom sme boli veľmi spokojní a jedným slovom je jednoducho fantastický. Notebook je osadený naozaj kvalitným zobrazovačom od Lenova, ktorý disponuje na uhlopriečkou 15.6 palcov najvyšším rozlíšením 1920 x 1080 pixelov pri pomere strán 16:9. Potešil nás tiež matný povrch, takže čitateľnosť displeja je veľmi dobrá aj na priamom slnečnom svetle. Najviac sa nám páčilo skvelé zobrazenie farieb, celková jemnosť obrazu a dobré sú aj pozorovacie uhly, ktoré patria medzi notebookmi k tým najlepším. Hodnota kontrastného pomeru je 518:1 a namerali sme nadpriemerný jas 247 cd/m2. Pre porovnanie, drvivá väčšina displejov v notebookoch dosahuje jasu v priemere okolo 200 cd/m2. Pre dosiahnutie dobrých výsledkov ale nie je od veci si displej nakalibrovať.

 

Schenker XMG P511

Konektivita a výbava


Konektivita je na veľmi vysokej úrovni a spolu s notebookom dostanete všetko, čo budete potrebovať. Okrem dvoch portov USB 2.0 sú tu ďalšie dva porty USB 3.0, nechýba ani HDMI, eSata rozhranie, Kensington Lock, čítačka pamäťových kariet a jacky pre zapojenie slúchadiel a mikrofónu. O bezdrôtové pripojenie sa stará WiFi (Intel WiFi Link 1000 BGN) a nechýba ani Bluetooth. Súčasťou výbavy je aj Bluray RW mechanika. V základe dostanete operačná pamäť 8 GB RAM DDR3, čo je určite dostatočný počet a to isté sa dá vyhlásiť tiež o harddisku, ktorý má kapacitu 1 TB (Samsung Spinpoint M8, 5400 ot / min). Ako druhé úložisko môžete využiť rýchly SSD disk s kapacitou 128 GB, s to konkrétne model Crucial RealSSD M4.

 

Schenker XMG P511

Výkon


Výkon je niečo, čoho tu nedostatok naozaj nie je. Srdcom tohto modelu je procesor Intel Core i7-2760QM (2.4 - 3.5 GHz), čo je veľmi rýchle čtyřjádro, ktoré disponuje technológiou Hyperthreading a môže sa tak tváriť ako 8mi jadro. Nie je to síce úplná špička, čo sa týka výkonu, ale do nej má naozaj len krôčik a nad týmto procesorom sa v rebríčku výkonnosti nachádzajú už len tri modely. Pozadu s hrubou silou nie je ani dedikovaná grafická karta NVIDIA GeForce GTX 570M, ktorá je osadená pamäťou 1.5 GDDR5 a je to taký prechod medzi menej výkonnou GTX 560M a špičkovú GTX 580M. Karta samozrejme podporuje technológiu DirectX 11 a problémy nemá ani s naozaj náročnými hrami. U drvivej väčšiny hier sa môžete tešiť na plynulosť aj pri najvyššom nastavení detailov a jediné hry, ktoré karte naozaj zakúrili, bol Battlefield 3 na nastavenie ultra (4x MSAA, 16xAF) a Skyrim (8xAA, 16xAF). Trochu nás sklamala hlučnosť, a to hlavne pri plnej záťaži, kedy je notebook naozaj hlasný. Odvod tepla je vyriešený dobre a najvyššia teplota na grafickej karte bola 81 stupňov, čo nie je nič strašného. 

 

Schenker XMG P511

Verdikt


Schenker XMG P511 je naozaj veľmi výkonný notebook, ktorý ale prichádza aj s niekoľkými kompromisy. Tým najväčším je pravdepodobne veľká hlučnosť v záťaži a nie príliš vzhľadné a priemernej spracované plastové telo. Po stránke výkonu ale nie je tomuto notebooku vôbec čo vyčítať a potešil nás tiež dobrý systém odvodu tepla. K absolútnej špičke patrí aj displej, ktorý má matný povrch a patrí k tomu najlepšiemu, čo si v dnešnej dobe môžete u notebooku kúpiť. Cena samozrejme nie je nízka a nami testovaný model vyšiel na 1690 Eur (cca 44 tisíc Sk). 


tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Schenker XMG P511


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.