Preposlať SmartQ Ten

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

SmartQ Ten

18.08.2011 | Michal Fokt | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Minimálne z hľadiska kvantity produktov na trhu patrí Čína nepochybne medzi najväčších hráčov na poli počítačovej techniky v už viac ako rok a pol trvajúce celosvetovej tabletovej konkurenčnej réžii však stále stojí tak trochu v tieni svojich taiwanských či juhokórejských konkurentov. Jedným z dôvodov je nepochybne aj istá uzavretosť čínskeho trhu, odkiaľ sa s výnimkou značky Lenovo moc noviniek do sveta spravidla nedostane. Čas od času sa ale niektorému z tamojších výrobcov podarí pomyselný čínsky múr preraziť a práve jednej takej výnimke, ktorá doputovala až do našich zemepisných končín, sa budeme venovať v dnešnom článku.

 

SmartQ Ten

Čínska elektronika vrátane prenosných počítačov v minulosti po dlhé roky zápasila s nálepkou nie príliš kvalitného tovaru, ktorá ju tak trochu sprevádza dodnes, desať palcová novinka od spoločnosti Smart Devices, nesúca celkom výstižný názov SmartQ Ten sa však minimálne v jednom ohľade tomuto klišé vymyká, ponúka totiž hybridnú, takzvanú piezoelektrickú obrazovku, kombinujúui kapacitné i odporový spôsob ovládania. Záleží teda čisto na vás, či si na 9,7 palcový displej s rozlíšením 1024 x 768 pixelov pripravíte stylus alebo si vystačíte len s vlastnými prstami. Okrem toho, že tým používateľom získavajú úžasnú slobodu voľby, ide podľa tvrdenia výrobcu aj o lacnejšie riešenie ako v prípade čisto kapacitných obrazoviek, čo by sa malo pozitívne podpísať na celkovej cene zariadenia.  

 

 

SmartQ Ten

Zvyšná technická výbava, skrytá v čierno odetom a naskrz štandardne vyzerajúcom tele s rozmermi 255 x 192 x 14 mm a váhou 770 gramov, už síce tak zaujímavo nevyzerá, žiadny veľký prúser sa však nekoná - pohonné súkolie tvorené procesorom ARM Cortex A9 o výkone 1 GHz a operačnou pamäťou 512 MB by malo na chod operačného systému Google Android vo verzii 2.2 Froyo v pohode stačiť a navyše si vďaka grafickému čipu Mali 400 možno na tabletu prehrávať aj Full HD videa. Tá si spoločne s ďalším obsahom môžete ukladať buď do 8 GB vnútornej pamäte alebo na pamäťové karty MicroSD, prostredníctvom ktorých možno získať ďalších až 32 GB úložného priestoru.  

 

 

SmartQ Ten

Zle to nevyzerá ani s konektivitou - okrem nevyhnutného USB portu ponúka tablet tiež obľúbený 3.5 mm audio jack, z bezdrôtových technológií nechýba Bluetooth 2.0 a dvojpásmová WiFi, mimo ktorej si je možné voliteľne dokúpiť aj 3G modul. Webkamera v dostupných technických špecifikáciách síce zverejnená nie je, nájdete tu ale integrovaný mikrofón a tiež dvojicu reproduktorov, zabudnúť samozrejme nesmieme ani na trojosí gyroskop a ďalšie dnes už klasické senzory, zmienku zasluhuje tiež čítačka elektronických kníh, ktorá si poradí aj s PDF a ďalšími formátmi. Už spomínaný operačný systém Google Android 2.2 Froyo možné doplniť o celý rad užitočných aplikácií či zábavných hier, ktoré možno sťahovať z Android Marketu, a konečne o napájanie sa stará Li-Pol batéria, ktorej presnú výdrž síce nepoznáme, kapacita 7500 mAh však vyzerá pomerne sľubne .  

 

 

SmartQ Ten

To najlepšie nakoniec – desať palcový tabliet SmartQ Ten, ktorý sa v niektorých ohľadoch rozhodne vymyká tradičnej predstave o nekvalitným čínskom tovare, sa už dá zohnať aj na slovenskom trhu, e-shop iAndroid.cz ho totiž ponúka za pomerne slušných 360 eur, čo je o poznanie menej, než na koľko by vás vyšla napríklad druhá generácia populárneho iPadu.  

Technické parametre tabletu SmartQ Ten:

Rozmery: 255 x 192 x 14 mm
Hmotnosť: 770 gramov
Procesor: ARM Cortex A9 (výkon 1 GHz), 512 MB DDR2 RAM
Grafika: grafický čip Mali 400, podpora prehrávania Full HD videí
Displej: 9.7 "hybridný IPS (kapacitné i odporové ovládanie), rozlíšenie 1024 x 768 pixelov

Konektivita: 1 x USB port, 3.5 mm audio jack, WiFi 802.11 b / g, Bluetooth 2.0, voliteľne 3G modul

Harddisk: 8 GB internej pamäte, až 32 GB prostredníctvom pamäťových kariet MicroSD
Ďalšia výbava: trojosí gyroskop, 2 stereo reproduktory, čítačka e-kníh, integrovaný mikrofón
Software: Google Android 2.2 Froyo, možnosť sťahovania programov z Android Marketu
Batéria: Li-Pol 7500 mAh
 

 

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku SmartQ Ten


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.