Preposlať Plantbook - budúcnosť notebookov prichádza?

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Plantbook - budúcnosť notebookov prichádza?

26.07.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Notebooky sa vyvíjajú rýchlosťou blesku a v poslednej dobe sa stáča smerom k ekológii, čo je celosvetový trend vo všetkých oblastiach. K tomu výrazne prispeli aj dizajnéri Seunggi Baek a Hyerim Kim, ktorí vytvorili niečo, čo sa dá nazvať možnou budúcnosťou notebookov i tabletov.

 

Plantbook - budúcnosť notebookov prichádza?

Prístroj na okolitých obrázkoch sa volá Plantbook a jedná sa o zaujímavú kombináciu notebooku, netbooku a tabletu, ktorá je navyše obalená naozaj zaujímavými a pokrokovými technológiami. Ak je prístroj zatvorený, vôbec notebook nepripomína a vyzerá ako nejaká tyč alebo guľatá schránka na papierová lajstre. Ak budete chcieť notebook používať, jednoducho vytiahnete dva dotykové displeje z tejto,, úschovne "a razom tu máme tvar, ktorý už notebook naozaj pripomína. Jeden z dotykových displejov funguje ako virtuálna klávesnica a ak chcete, môžete použiť iba jeden a vlastne tak máte klasický tablet.

 

Plantbook - budúcnosť notebookov prichádza?

Použitie dvoch dotykových displejov nie je žiadna horúca novinka, ale možnosť zrolovať ich a zmenšiť tak celkové rozmery je tu prvýkrát. V zrolovanom stave bude manipulácia a časté prenášanie veľmi pohodlné, pretože sú oba displeje chránené a notebook tak môžete bez obáv poškodenia prenášať. Dizajnéri určujú ako hlavného konkurenta tohto zaujímavého kúsku hlavne ultrapopulární iPad. Najzaujímavejšie je na tomto kúsku určite nabíjanie. Ak príde klasický notebook alebo tablet do kontaktu s tekutinou, väčšinou je to jeho koniec. Nie je tomu tak u tohto modelu, vodu budete k prevádzke dokonca potrebovať.  

 

Plantbook - budúcnosť notebookov prichádza?

Hoci to znie naozaj neuveriteľne, tento notebook sa nabíja pomocou vody. Stačí ho dať do nejakej nádoby s vodou a počkať, až sa nabije a bude pripravený na použitie. Pri nabíjaní musíte mať samozrejme oba displeje zrolované v tele. Informácie o stave batérie vám poskytne LED indikátor nabíjania v tvare lístka. Ako náhle sa batéria nabije, rozsvieti sa zelenou farbou. Vzhľadom k rozmerom a použitým technológiám tu samozrejme nie sú takmer žiadne porty, ale v tele sa našiel priestor aspoň pre klasický jack, do ktorého môžete zapojiť slúchadlá.  

 

Plantbook - budúcnosť notebookov prichádza?

Je škoda, že nebola zverejnená doba nabíjania batérie alebo výdrž na batériu, ale toho sa možno časom aj dočkáme. Plantbook je samozrejme iba koncept, ale nikde nie je napísané, že sa v blízkej budúcnosti nedostane do výroby, akokoľvek sa to zdá nereálne. Predsa len, vývoj ide v tejto oblasti naozaj veľa rýchlo dopredu a ako vidíme na tomto prípade, priestoru pre inovácie a revolučné nápady je tu stále dostatok. 

 

Plantbook - budúcnosť notebookov prichádza?

 

Plantbook - budúcnosť notebookov prichádza?

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 1

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Plantbook - budúcnosť notebookov prichádza?


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.