NEC


Preposlať NEC LifeTouch Cloud Communicator LT-W

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

NEC LifeTouch Cloud Communicator LT-W

24.05.2011 | Michal Fokt | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Japonská spoločnosť NEC nepatrí medzi značky, o ktorých by sme sa na našom portáli v spojitosti s prenosnými počítačmi zmieňovali, predsa len ide o výrobcu dlhodobo známejšieho skôr v segmente monitorov. Na druhú stranu má ale NEC z nedávnej minulosti na konte aj slušnú riadku notebookov a netbookov, zoskupených v modelových radoch LifeTouch a Versa a v neposlednom rade ide aj o jedného z nemnohých priekopníkov, ktorí sa vydali na pole tabletov ešte pred tým, než prišiel Apple iPad a odštartoval novú vlnu záujmu o tieto prístroje, ktoré doterajšiu prácu iných výrobcov akoby pochovali do zabudnutia. Niektorí z tabletových pionierov už v pomyselnom hrobe ostali, o NECu to ale neplatí. Vyrovnať sa s novou situáciou síce Japoncom trvalo viac ako rok, tento rok v januári sa však pripomenuli s novým modelom, ponúkajúcim okrem iného hneď dva displeje. Predávať sa začne už za niekoľko týždňov, takže je práve čas si o ňom niečo bližšieho povedať.

 

NEC LifeTouch Cloud Communicator LT-W

Trochu komplikovaný názov prístroja s rozmermi 220 x 119,5 x 13,9 mm a hmotnosťou 370 - 530 gramov podľa zvolenej konfigurácie je odrazom nejasností, ktoré jeho uvedenia na trh sprevádzali. Možno sa len dohadovať, či sa NEC podobne ako niektorí iní výrobcovia, ktorí sa rozhodli čeliť iPadom, stretol s nutnosťou niečo na svojej novinke prepracovať, avšak zatiaľ čo na januárovom CES 2011 debutovala pod názvom Cloud Communicator LT-W, do predaja už pôjde s novým menom LifeTouch W, ktorý dáva jasnú odpoveď na to, kam sa v portfóliu NECu zaradí. Buď ako buď, jej hlavnou devízou je spomínaná dvojica dotykových displejov, z ktorých každý disponuje sedempalcovou uhlopriečkou a SVGA rozlíšením 800 x 600 pixelov. Ako ukazujú sprievodné fotografie, možno buď na každom z nich zobraziť niečo iné, alebo naopak oba nastaviť tak, aby pri vyklopení až na 180 stupňov spoločne zobrazili jeden obsah. Ovládanie je okrem dotykovej odporovej vrstvy riadené tiež tromi tlačidlami, umiestnenými pod pravým (alebo spodným, záleží na tom, ako tablet držíte) a veľkým centrálnym ovládačom.  

 

 

NEC LifeTouch Cloud Communicator LT-W

NEC LifeTouch Cloud Communicator LT-W

Tabletov s dvoma displejmi zatiaľ na trhu veľa nie je, navyše sa väčšinou jedná o nepríliš dobre vybavené modely, takže akákoľvek novinka, ktorá by tú druhú stránku veci nejako vylepšila, by mohla docieliť slušné predajné výsledky, bohužiaľ ale u NECu zostala táto šanca zatiaľ skôr nepovšimnutá , pretože hardvérová zostava pod kapotou medzi tie silné rozhodne nepatrí. Aký výkon procesor typu ARM Cortex A8 dodáva, síce výrobca stále ešte neupresnil, ale vzhľadom k tomu, že túto jednotku doplnil o 384 MB operačnej pamäte, dá sa ťažko čakať viac ako nejakých 600 - 800 MHz, čo stačí práve tak na staršiu verziu Google Androidu 2.1 Eclair, s ktorou tablet pracuje. Hovorí sa síce o upgrade na verziu 2.2 Froyo, ale na najnovšiu generáciu tohto operačného systému si budete musieť nechať zájsť chuť. Tú vám síce aspoň trochu spraví 1 GB internej pamäte, ktorú možno rozšíriť SD a SDHC kartami, avšak ani tak nezanecháva NEC LifeTouch W v tomto smere príliš pozitívny dojem.  

 

NEC LifeTouch Cloud Communicator LT-W

NEC LifeTouch Cloud Communicator LT-W

To v oblasti konektivity je to predsa len o dosť lepšie, okrem USB portu a 3,5 mm audio jacku tu totiž nájdete aj dvojpásmovou WiFi a Bluetooth, ale hlavne si voliteľne možno zaobstarať aj GPS a 3G modul, čo je práve dôvodom onoho hmotnostného rozptylu uvedeného vyššie. Nechýba ani dvojica integrovaných stereo reproduktorov a vstavaný mikrofón, zaujímavo potom pôsobí 3 Mpix webkamera, ktorá je podľa tvrdenia výrobcu vybavená autofokusom, takže by mohla vedieť aj fotografovať. Poslednou podstatnou položkou je potom batéria, ktorá by podľa zverejnených informácií mala vydržať až 8 hodín prevádzky. Za koľko sa tablet oblečený do polykarbonátového šasi bude predávať, výrobca stále ešte neodtajnil, predovšetkým s ohľadom na nepríliš hviezdne hardvérové parametre sa ale všeobecne čaká skôr nižšia suma. Štartovacím trhom bude celkom pochopiteľne Japonsko, odkiaľ by sa potom zariadenie postupne malo rozširovať na ďalšie svetové trhy.  

 

Technické parametre tabletu NEC LifeTouch Cloud Communicator LT-W:

* Rozmery: 220 x 119,5 x 13,9 mm
* Hmotnosť: 370 - 530 gramov podľa zvolenej konfigurácie
* Displej: 2 x 7 "dotykový odporový LCD s rozlíšením 800 x 600 pixelov
* Procesor: ARM Cortex A8, výkon cca 600-800 MHz, 384 MB RAM
* Pamäť: interná 1 GB, podpora pamäťových kariet SD a SDHC

* Konektivita: USB port, 3.5 mm audio jack, WiFi 802.11 b / g, Bluetooth 2.1 + EDR, voliteľne GPS a 3G modul

* Ďalšia výbava: 2 integrované stereo reproduktory, vstavaný mikrofón, 3 Mpix webkamera s autofokusom

* Batéria: Li-Ion o neznámej kapacite, výdrž až 89 hodín prevádzky
* Software: operačný systém Google Android 2.1 Eclair, upgrade na 2.2 Froyo
 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku NEC LifeTouch Cloud Communicator LT-W


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.