Preposlať Indamixx 2

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Indamixx 2

28.04.2011 | Michal Fokt | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Väčšina nových tabletov na trhu, o ktorých vás pravidelne informujeme, je určená bežným konzumným zákazníkom, dnes ale zamierime do exotickejších vôd a budeme sa venovať jednému neobyčajnému modelu z dielne spoločnosti Indamixx, ktorý poteší predovšetkým profesionálnych hudobníkov.

 

Indamixx 2

So značkou Indamixx, fungujúcou na trhu od roku 2008 pod krídlami spoločnosti Trinity Audio Group, sa medzi bežnými prenosnými počítačmi príliš nestretneme, na poli špecializovaných zariadení určených hudobníkom ale nie je žiadnym nováčikom. Zatiaľ z jej dielne vychádzali notebooky a netbooky postavené na špeciálnej verzii Linuxu a doplnené najrôznejším hudobným softvérom, teraz sa teda tento výrobca odhodlal prejsť s tým istým ansámblom aj na pole tabletov. Jeho prvotina nesúca názov Indamixx 2 je zatiaľ ešte v štádiu tzv. beta testovania, takže sa do zahájenia predaja, plánovaného na máj, môžeme ešte dočkať niektorých čiastkových zmien, hlavné špecifikácie sa už ale asi príliš líšiť nebudú a tak si ich dnes môžeme stručne zhrnúť.  

 

Indamixx 2

Desaťpalcovým displejom o rozlíšení 1024 x 600 pixelov vybavené zariadenie sa vo svojom segmente radí k tým väčším - jeho rozmery sú 261,6 x 167,6 x 18,3 milimetrov a váha sa vyšplhala na 1,18 kilogramu, čo je približne rovnaké číslo, s akým sa možno stretnúť u väčšiny netbookov. Tým sa tablet ostatne podobá aj čo do hardvéru, je totiž poháňaný procesorom Intel Atom N450, taktovaným na 1,66 GHz a doplneným na pomery tabletu štedrými 2 GB operačnej pamäte. O grafickej karte zatiaľ nič bližšie známe nie je, zato už vieme o 160 GB harddisku, čo je tiež veľmi príjemná kapacita, navyše sa hovorí aj možnosti jeho rozšírenia až na 250 GB.  

 

Indamixx 2

Zatiaľ nezodpovedaná zostáva otázka, či daňou za tak veľký úložný priestor nebude absencia slotu na pamäťové karty, inak to ale s konektivitou vyzerá celkom pozitívne - nájdete tu hneď 3 USB porty, jeden VGA port a samozrejme audio konektory, ktoré najmä u tohto typu zariadenia prídu určite k úžitku. K internetu sa potom dá pripojiť buď klasicky ethernetovým káblom alebo cez WiFi. Poslednou zatiaľ známou vecou je potom operačný systém Transmission 5.0, s ktorým bude tablet dodávaný a ktorý, ako sme už uviedli vyššie, je založený na Linuxe, konkrétne na jeho distribúciu MeeGo. Hovorí sa tiež o verzii Indamixx 2 Beta, ktorá by mala pracovať Windows 7 a samozrejme v oboch verziách nájdete aj už spomínanú veľkú sadu najrôznejších špeciálnych programov pre tvorbu, editáciu a prehrávanie hudby. Na záver ako vždy stručná zmienka o cene, aj keď zatiaľ nevieme, či a kedy sa tento model dostane do našich končín - vo verzii s operačným systémom Transmission by sa mal Indamixx 2 predávať za 669 dolárov (cca 436 €), za verziu s Windows 7 potom dáte 779 dolárov, v prepočte teda zhruba 508 €.

Technické parametre tabletu Indamixx 2:

* Rozmery: 261,6 x 167,6 x 18,3 mm
* Hmotnosť: 1,18 kg
* Procesor: Intel Atom N450, výkon 1.66 GHz, 2 GB DDR2 RAM (533 MHz)
* Displej: 10.1 "multidotykový TFT, rozlíšenie 1024 x 600 pixelov
* Konektivita: 3 x USB 2.0, VGA port, Ethernet, WiFi, audio konektory
* Pamäť: 160 - 250 GB harddisk
* Software: operačný systém Transmission 5.0 (Linux MeeGo), Windows 7 (vo verzii Beta)

 

 

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Indamixx 2


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.