Preposlať Samsung predstavuje nové modelové rady notebookov 2, 4 a 6

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung predstavuje nové modelové rady notebookov 2, 4 a 6

08.04.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

V dnešnej novinke sa pozrieme na spoločnosť Samsung, ktorá je u nás na poli notebookov stále ešte tak trochu nováčikom. Vo svete sa notebooky od Samsungu predávajú už relatívne dlho, ale k nám sa dostali až nedávno. Teraz spoločnosť predstavila hneď tri modelové rady, ktoré sú zamerané hlavne na business sféru.

 

Samsung predstavuje nové modelové rady notebookov 2, 4 a 6

Aj keď sú notebooky od tejto kórejskej spoločnosti na našom trhu relatívne nové, darí sa im dobre. Ponúkajú totiž slušné dielenské spracovanie, pekný dizajn a v neposlednom rade väčšinou tiež nadpriemernú výbavu. Najviac má Samsung pokrytú strednú triedu, avšak v biznis sfére príliš veľa zástupcov zatiaľ nemá. Nové modelové rady 2, 4 a 6 by to mali napraviť. Táto trieda si na výstredný vzhľad nepotrpí a v rovnakom duchu sa ponesú aj tieto notebooky. Môžeme sa teda tešiť na konzervatívny design a hlavne na kvalitné dielenské spracovanie, čo je pri business notebookoch jeden z najdôležitejších aspektov. Najmenšie modely budú mať iba zmenšenú klávesnicu, avšak u tých väčších sa môžeme tešiť aj na numerický blok. Potešila nás aj prítomnosť TrackPointu po vzore business notebookov od Lenova.

 

Samsung predstavuje nové modelové rady notebookov 2, 4 a 6

Začneme tou základnou radou, ktorá má označenie 2. Tieto notebooky budú zamerané hlavne na menšie firmy a prídu vo dvoch veľkostných variantoch. Na výber budú uhlopriečky obrazu 12.5 a 14 palcov s maximálnym rozlíšením 1366 x 768 pixelov pri pomere strán 16:9. Nízkej obstarávacej cene budú zodpovedať aj komponenty, ktoré vo väčšine prípadov medzi špičku určite nepatria. O pohon sa budú starať procesory z radu Intel Celeron, avšak 14 palcový model môže byť osadený aj moderným procesorom Intel Core i3, čo by sme určite uprednostnili. V základe dostanete operačnú pamäť 2 GB RAM DDR3 a harddisk s kapacitou 320 GB. O grafické spracovanie sa postará nepríliš výkonná, ale na energiu aj nepríliš náročná integrovaná grafická karta Intel GMA HD. To rada 4 na tom bude s výbavou už o poznanie lepšie. Bude sa ponúkať s rovnakými uhlopriečkami obrazu a s rovnakým rozlíšením, ale o pohon sa budú starať moderné procesory Intel Sandy Bridge a to varianty i3, i5 a tiež i7. Harddisk môže mať v tomto prípade kapacitu až 500 GB a o grafické spracovanie sa postará celkom výkonná integrovaná grafická karta Intel HD Graphics 3000, ktorá bez problémov dosahuje výkonov základných radov dedikovaných grafických kariet a niektoré modely tiež prekonáva. Základná výbava bude obsahovať aj 6 článkovú batériu, s ktorou by mali notebooky zvládnuť až 7 hodín bez elektrickej siete.  


 

Samsung predstavuje nové modelové rady notebookov 2, 4 a 6

No a nakoniec sa pozrieme na radu 6, ktorá bude zo všetkých troch najmodernejšia a najlepšie vybavená. Bude sa ponúkať v dvoch variantoch a to s uhlopriečkou 14 a 15.6 palcov. Základné rozlíšenie oboch displejov je 1366 x 768 pixelov, avšak nebude tu chýbať možnosť výberu rozlíšenia 1600 x 900 pixelov. Na výber budú procesory Intel Core i3, i5 a i7 a operačná pamäť bude rozšíriteľná až na 8 GB RAM DDR3. Okrem klasického harddisku s kapacitou 500 GB tu budú na výber aj rýchle SSD disky s kapacitami 128 a 256 GB a o grafické spracovanie sa postará profesionálna grafická karta NVIDIA NVS 4200. Tá síce nemá kto vie ako hviezdny výkon, ale vďaka vyladeným ovládačom je určená hlavne do profesionálnych grafických programov, kde odvádza podstatne lepšiu prácu, než klasické dedikované karty. Všetky tri modelové rady budú v základe vybavené operačným systémom Windows 7 v rôznych variantoch. Radu 2 a 4 by sa mali do predaja dostať ešte tento mesiac, ale na rad 6 si počkáme až do mája.

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Samsung predstavuje nové modelové rady notebookov 2, 4 a 6


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.