Preposlať Archos 32

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Archos 32

24.03.2011 | Michal Fokt | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Nad dnešným článkom sme trochu váhali, či ho skôr nezaradiť na iný z našich portálov, venovaný mobilným telefónom, ale nakoniec vám ho predsa len prinášame tu ako takú malú perličku pre zaujímavosť. Tentoraz si ukážeme, čomu všetkému sa tiež dá hovoriť tablet.

 

Archos 32

pred časom sme tu písali o tom, že francúzska spoločnosť Archos prišla na jeseň minulého roka hneď s päticou nových tabletov, zoskupených do modelového radu Internet Tablet a vyvedených v niekoľkých rôznych veľkostiach. Po dvoch modeloch z ranku tých väčších sa dnes stručne pozrieme na ich najmenšieho bračeka. Ten nesie názov Archos 32 a ak si pamätáte, čo znamenali čísla v názve jeho väčších súrodencov, tak už asi tušíte, o aký veľký prístroj sa tu jedná. Hádate správne, ide o skutočne malé zariadenie, ktoré si možno na prvý pohľad ľahko spliesť s mobilným telefónom.

 

Archos 32

Ak sa pri pohľade na 3,2 palcový dotykový displej o rozlíšení 240 x 400 pixelov, vážiaci iba 72 gramov pri rozmeroch 105 x 55 x 9 mm, pýtate, čo tento trpaslík robí v spoločnosti oveľa väčších zariadení a prečo o ňom nereferujeme na spriatelenom Katalógu mobilov, potom vedzte, že za mobilný smartphone nemôže byť považovaný z jedného prostého, avšak zásadného, dôvodu. Chýba mu totiž akýkoľvek telefónny modul, nech pre GSM alebo 3G štandard. Oveľa skôr sa tak dá hovoriť o zariadení typu PMP (Portable Multimedia Player), teda o akomsi multimediálnom prehrávači, ktorý sa názvom "tablet" honosí skôr vďaka svojej príslušnosti do vyššie uvedenej modelovej rady. Archos ho však na svojom webe prezentuje ako tablet, tak si poďme rýchlo preletieť, čím sa môže po stránke výbavy pochváliť.  

 

Archos 32

Začneme ako vždy pohonnou jednotkou, ktorej úlohu tu zastáva 800 MHz procesor ARM Cortex A8 v spolupráci s grafickým akcelerátorom 3D OpenGL ES 2.0, vďaka ktorému si na displeji prehráte aj HD videá v rozlíšení 1280 x 720 pixelov a hneď v niekoľkých formátoch. To je síce potešujúce, horšie to ale je s priestorom pre ich ukladanie, prístroj totiž ponúka len 8 GB flash pamäte bez akejkoľvek šance na rozšírenie. Naproti tomu nechýba vstavaný fotoaparát, aj keď len s VGA rozlíšením a orientáciu tohto modelu predovšetkým na multimédia potvrdzuje tiež integrovaný mikrofón a kompozitný video výstup, predstavujúci spolu s USB portom jediné fyzické konektívne rozhranie. Obľúbený 3,5 mm audio jack tu teda budete hľadať márne, čo je vzhľadom k širokým možnostiam prehrávania hudby trochu zvláštne. Slúchadlá si tak budete musieť pripojiť bezdrôtovo cez Bluetooth, okrem ktorého vám Archos 32 ponúkne aj trojpásmovú WiFi. Z ostatných vymožeností možno potom ešte spomenúť tiež polohový senzor a poslednou podstatnou položkou je Li-Ion batéria, ktorá by mala vydržať až 6 hodín prehrávania videa, 8 hodín surfovania po internete a 24 hodín počúvania hudby.

 

Archos 32

Ako sme si ukázali v predchádzajúcom odseku, nie je ani pomenovanie "PMP prehrávač" pre Archos 32 úplne presné, najmä WiFi totiž u väčšiny takýchto zariadení zatiaľ nenájdete. Ďalšou odlišnosťou je aj skutočnosť, že tento model pracuje s operačným systémom Google Android - verzia 2.2 Froyo síce nie je práve výkrik poslednej módy, napriek tomu ale prináša rôzne užitočné aplikácie. Trochu sklamaním bola síce absencia prístupu k Android Marketu, ktorý bol nahradený špeciálnym AppsLib marketom priamo od Archosu, ešte do konca minulého roka však bola zo strany výrobcu pridaná možnosť stiahnutia špeciálneho softvéru, po ktorého inštalácii by už Android Market mal fungovať. Zaujímavá je aj cena tohto modelu, ktorá sa v slovenských e-shopoch pohybuje na necelých 160 €. Avšak ak ste ochotní oželieť kompozitný video výstup alebo podporu niektorých menej častých video formátov, kúpte si s kľudným svedomím u svojho operátora za dotovanú cenu normálny androidový smartphone a máte v podstate rovnaký prístroj, ktorý navyše vie telefonovať.

Technické parametre "tabletku" Archos 32 Internet Tablet:

* Rozmery: 105 x 55 x 9 mm
* Hmotnosť: 72 gramov
* Procesor: ARM Cortex A8, výkon 800 MHz, grafická akcelerácia 3D OpenGL ES 2.0
* Displej: 3.2 "kapacitný dotykový TFT, rozlíšenie 240 x 400 pixelov

* Konektivita: USB 2.0 port, kompozitný A / V výstup, WiFi 802.11 b / g / n, Bluetooth 2.1 + EDR

* Pamäť: 8 GB Flash
* Batéria: Li-Ion, výdrž 6 hodín prehrávania videa, 8 hodín na internete, 24 hodín hudby

* Multimédiá: VGA fotoaparát s nakrúcaním videí, vstavaný mikrofón, hudobný (MP3, WMA, WAV, AAC, AAC +, OGG Vorbis, FLAC) a video (MPEG4, H.264, WMV9, AVI, MOV, 3GP - všetko až v HD rozlíšenie 1280 x 720 pixelov

* Software: operačný systém Google Android 2.2 Froyo, špeciálny Apps Lib market od Archos, Android Market dostupný po stiahnutí špeciálneho softvéru
 

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Archos 32


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.