Preposlať Packard Bell Dot SE

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Packard Bell Dot SE

17.03.2011 | Michal Fokt | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Po sérii článkov venovaných tabletom, ktorými sme vás zásobovali v uplynulých týždňoch, si dnes od tejto témy na chvíľu oddýchneme a presunieme sa do segmentu netbookov, kde síce v porovnaní s predchádzajúcimi rokmi nie je tak živo, ale nejaký ten zaujímavý kus sa občas predsa len objaví. Svedectvo o tom môže podať napríklad spoločnosť Packard Bell, ktorá ku koncu minulého roka vypustila do sveta novú inkarnáciu svojho úspešného netbooku Dot. Tú síce v ponukách slovenských e-shopov nenájdete, avšak v iných európskych krajinách je dostupná už niekoľko mesiacov, takže nie je úplne od veci si o nej niečo málo povedať.

 

Packard Bell Dot SE

Pôvodne americká značka Packard Bell je od predvlaňajška vlastnená Acerom, čo sa prejavilo aj na celkovom dojme zo zatiaľ posledného pokračovateľa radu Dot - hoci vzhľadom sa netbook s rozmermi 258,8 x 184 x 24 mm a váhe 1,25 kg drží zabehnutého dizajnu svojich predchodcov , čo do výbavy to vyzerá, že sa Acer rozhodol s ničím sa príliš nenamáhať a v zásade použil rovnaké komponenty ako pri "svojom" modeli Aspire One AOD255. Stručne povedané, v rámci svojej vlastnej série prináša Dot SE, vybavený 10,1 palcovým displejom Packard Bell Diamond View o rozlíšení 1024 x 600 pixelov, niekoľko inovácií a vylepšení, ale v portfóliu Aceru ako takého to zas tak žeravé nie.

 

Packard Bell Dot SE

Packard Bell Dot SE

Packard Bell Dot SE

Packard Bell Dot SE

Oproti predchádzajúcej generácii zaujme u nového Dotu predovšetkým zmena na poste pohonnej jednotky, ktorý bol obsadený dvojjadrovým procesorom Intel Atom N550, ktorý je taktovaný na 1,5 GHz pre každé z jadier a navyše disponuje 512 KB vyrovnávacej pamäte. Doprovod mu v rámci čipovej sady Intel NM10 Express robí jednak operačná pamäť DDR2 z viac 1 GB a ďalej integrovaná grafická karta Intel GMA 3150 s podporou grafickej akcelerácie DirectX 9c, úložný priestor je potom tvorený harddiskom s kapacitou 250 GB, okrem ktorého môžete svoje dáta ukladať aj na päticu podporovaných formátov pamäťových kariet (SD, MMC, MS, MS Pro, XD).  

 

Packard Bell Dot SE

Packard Bell Dot SE

Packard Bell Dot SE

Packard Bell Dot SE

Z konektívnych možností ponúka tento model dvojicu USB 2.0 portov, potrebnú dvojicu audio výstupov a tiež gigabitový Ethernet, okrem ktorého je pre pripojenie k internetu pripravená aj WiFi s trojpásmovým pokrytím, ktorú sprevádza ešte Bluetooth v najnovšej, teda tretej generácii. Okrem toho si možno voliteľne dokúpiť aj 3G modul. Z ďalších položiek tu nájdete 1,3 Mpix webkameru s mikrofónom a vstavané stereoreproduktory, napájanie obstaráva šesťčlánková Li-Ion batéria s kapacitou 4400 mAh, ktorá by podľa tvrdenia výrobcu mala vystačiť až na 7 a pol hodiny prevádzky.  

 

Packard Bell Dot SE

Packard Bell Dot SE

Packard Bell Dot SE

Packard Bell Dot SE

Špeciálnu zastávku si zaslúži softvérová výbava netbooku - operačný systém Windows 7 Starter síce nie je nič, nad čím by sa dalo jasať, ako bonus je tu ale predinštalovaná špeciálna aplikácia z dielne Packard Bell, určená pre ľahký a rýchly prístup na najrôznejšie sociálne siete a známe portály ako Facebook, Youtube či Flickr. Majiteľov digitálnych fotoaparátov potom okrem už spomínanej pomoci širokého spektra pamäťových kariet nesporne poteší aj plná verzia programovej sady Adobe Photoshop Elements, vďaka ktorej sa na fotografiách importovaných z fotoaparátu budú môcť dosýta vyblázniť, a pomocou vyššie spomínaného softvéru ich ľahko nahrajú na svoje facebookové profily či do webových galérií.

 

 

Packard Bell Dot SE

Súhrnne povedané, nie je desaťpalcový netbook Packard Bell Dot SE, dodávaný v čiernej, červenej, ružovej a bielej farbe s pohodlnou 93% klávesnicou a multidotykovým touchpadom, čo do výbavy žiadny zázrak a originalita je pre neho skôr španielskou dedinou, ale pre nie až tak náročných užívateľov, hľadajúcich predovšetkým dobrú mobilitu a dobré konektívne možnosti za účelom byť čo možno stále online, ako velia súčasné trendy, môže byť celkom dobrou a navyše cenovo dostupnou voľbou. Jeho štartová cena totiž predstavovala 400 eur a v súčasnosti ešte klesla na nejakých 268 eur. To je síce údaj pre slabšie konfiguráciu s Atomom N450, ale silnejšia verzia by o moc drahšia byť nemala.


Technické parametre netbooku Packard Bell Dot SE:

* Rozmery: 258,8 x 184 x 24 mm
* Hmotnosť: 1,25 kg
* Procesor: dvojjadrový Intel Atom N550 (výkon 1,5 GHz na jadro), 512 kB cache
* Čipová sada: Intel NM10 PineTrail, 1 GB DDR2 RAM
* Displej: 10.1 "Packard Bell Diamond View, rozlíšenie 1024 x 600 pixelov, LED podsvietenie

* Konektivita: 2 x USB 2.0, audio konektory, gigabitový Ethernet, WiFi 802.11 b / g / n, Bluetooth 3.0 HS, voliteľne 3G modul

* Harddisk: 250 GB SATA
* Batéria: Li-Ion 6-článková 4400 mAh, výdrž až 7,5 hodín

* Ďalšia výbava: 1.3 Mpix webkamera s mikrofónom, stereo reproduktory, čítačka pamäťových kariet 5-v-1 (SD, MMC, MS, MS Pro, XD), 93% klávesnica, multidotykový touchpad

* Software: operačný systém Windows 7 Starter, špeciálne aplikácie Packard Bell pre sociálne siete, Adobe Photoshop Elements
 

 

 

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Packard Bell Dot SE


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.