Preposlať Hannspree Hannsbook SN10

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Hannspree Hannsbook SN10

15.02.2011 | Michal Fokt | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Pri spojení slov \"Tchajwan\" a \"netbook\" sa väčšine ľudí vybaví predovšetkým spoločnosť Asus, ktorá si v tomto segmente prenosných počítačov udržiava už nejaký čas dominantné postavenie, avšak, na s Čínou susediacom ostrove, funguje výrobcov viac. Patrí medzi ne aj spoločnosť HannStar, ktorá sa síce pôvodne venovala predovšetkým vývoji a výrobe LCD monitorov, avšak neskôr podnikla pomerne očakávaný krok a vyčlenila zo seba špecializovanú divíziu Hannspree, zameranú práve aj na netbooky. S jej produktmi sa síce v Európe zatiaľ stretnete len veľmi zriedka, jeden model sa ale na náš kontinent (konkrétne do Veľkej Británie) nedávno predsa len dostal a vyslúžil si tak miesto v našom dnešnom článku.

 

Hannspree Hannsbook SN10

Kombinácia čiernej a červenej farby vyzerá síce na šasi netbooku s rozmermi 265 x 203 x 24 - 32 mm a váhe 1,184 kg zaujímavo, inak však nič svetoborné nečakajte - desaťpalcový displej má dnes už skoro podpriemerné rozlíšenie 1024 x 600 pixelov, a aj keď určite poteší prítomnosť vrstvy chrániacej pred nežiaducimi odrazmi okolia, nie je to rozhodne nijako hviezdna obrazovka. Tiež čo do hardvéru sa tento model vlastne príliš nelíši od väčšiny produkcie vyššie uvedeného Asusu, je totiž založený na čipovej sade Intel NM10 PineTrail, ktorá bola základom pre mnoho vlaňajších netbookov od celej rady svetových výrobcov.

 

 

Hannspree Hannsbook SN10

Hannspree Hannsbook SN10

Rolu pohonnej jednotky plní teda podľa očakávania procesor Intel Atom N450 s výkonom 1.66 GHz, miesto ktorého si možno zvoliť o niečo silnejší Intel Atom N470, taktovaný na 1,83 GHz. V oboch prípadoch má procesor po ruke 1 GB operačnej pamäte DDR2. A ak ste v minulom roku navštevovali náš portál pravidelne, tak už vzhľadom k vyššie uvedenej čipovej sade asi tušíte, akou grafickou kartou taiwanskí konštruktéri svoj výtvor osadili - áno, hádate správne, je to integrovaný Intel GMA 3150, tvoriaci spolu s oboma procesormi základnú zostavu zoskupenia pod krídlami platformy PineTrail. Úložný priestor je reprezentovaný harddiskom s kapacitou 160 alebo 250 GB a optickú mechaniku tu pochopiteľne nenájdete.

 

Hannspree Hannsbook SN10

Hannspree Hannsbook SN10

Ani konektívna výbava neprináša nič prevratného, na druhej strane tu ale tiež nič podstatné nechýba. Okrem troch USB portov je k dispozícii tiež VGA výstup a klasické duo audio konektorov, o pripojenie k internetu sa potom stará jednak 10 / 100 MB Ethernet a ďalej tiež trojpásmová WiFi, mimo ktorej tu nájdete aj Bluetooth druhej generácie. Z ďalších doplnkov možno spomenúť čítačku pamäťových kariet 3-v-1 alebo 1,3 Mpix webkameru, dodávky energie potom obstaráva trojčlánková Li-Ion batéria s kapacitou 2200 mAh, prípadne silnejšia šesťčlánková verzia, poskytujúca silu 5200 mAh.  

 

Hannspree Hannsbook SN10

Súhrnne povedané, nepatrí desaťpalcový Hannspree Hannsbook SN10 medzi netbookovú elitu, ale zároveň ani ničím výrazne nesklame a za niektoré príjemné bonusy, ako napríklad možnosť výberu z dvoch procesorov alebo kvalitná webkamera, možno konštruktérov spoločnosti Hannspree naopak dokonca pochváliť. Na britských ostrovoch je dodávaný s operačným systémom Windows 7 Starter za cenu začínajúcu na 229 librách, čo v prepočte dáva zhruba 266 €.  

Technické parametre netbooku Hannspree Hannsbook SN 10:

* Rozmery: 265 x 203 x 24 - 32 mm
* Hmotnosť: 1,184 kg
* Procesor: Intel Atom N450 (výkon 1,66 GHz) alebo Intel Atom N470 (výkon 1,83 GHz)
* Čipová sada: Intel NM10 PineTrail, 1 GB DDR2 RAM
* Grafika: Intel GMA 3150
* Harddisk: 160 alebo 250 GB
* Displej: 10.1 "TFT, rozlíšenie 1024 × 600 pixelov

* Konektivita: 3 x USB 2.0, VGA port, audio konektory, 10 / 100 MBEthernet, Bluetooth 2.1 + EDR

* Ďalšia výbava: čítačka pamäťových kariet 3-v-1, 1.3 Mpix webkamera
* Batéria: Li-Ion 3-článková 2200 mAh alebo 6článková 5200 mAh
* Operačný systém: Windows 7 Starter


 

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Hannspree Hannsbook SN10


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.