Preposlať Huawei Ideos S7

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Huawei Ideos S7

08.02.2011 | Michal Fokt | Recenzia | Komentárov: 0 |

Prenosným počítačom všetkých druhov z produkcie čínskych firiem sa v našich článkoch venujeme síce pravidelne, ale predsa len skôr zriedka. Dôvod je jednoduchý - s výnimkou notebookov a netbookov značky Lenovo sa drvivá väčšina z nich do Európy, nieto k nám, vôbec nedostane, navyše sa jedná z veľkej časti o modely síce lacné, ale po stránke výbavy a celkovej kvality nepríliš zdatných. Občas však niektorý prístroj onú dlhú štreku z \"ríše Stredu\" až k nám predsa len urazí, a to už samo o sebe predstavuje dostatočný dôvod, aby sme vám ho na našom portáli predstavili. Týka sa to aj tabletu, ktorý si ukážeme dnes.

 

Huawei Ideos S7

Huawei Ideos S7

Autorom zariadenia s rozmermi 209 × 108 × 16 mm a váhe 500 gramov je spoločnosť Huawei, ktorú v našich zemepisných šírkach máme spojenú predovšetkým s modemy predávanými u mobilných operátorov. V poslednej dobe sa Huawei stará aj o dodávky komponentov pre naše mobilné siete, na zahraničných trhoch ale značka registruje úspechy aj vďaka niekoľkým zaujímavým modelom mobilných telefónov, o ktorých ste si mohli prečítať aj na našom Katalógu mobilov. Vzhľadom k tomu nie je celkom žiadnym prekvapením, že ďalším segmentom, kde sa tento výrobca rozhodol skúsiť šťastie, sú práve tablety. Prvý z nich, nesúci názov Ideos S7, si premiéru odbil v lete minulého roka a podľa plánu spoločnosti Huawei by na neho mali postupne nadviazať ďalšie modely, zoskupené do radu Ideos. Ako ukázali doterajšie testy jej "otca zakladateľa", je spoločnosť Huawei na dobrej ceste k vylepšeniu zatiaľ nevalnej povesti čínske výpočtovej techniky, ale zlepšiť toho bude potrebného ešte veľa.

 

 

Huawei Ideos S7

Huawei Ideos S7

Platí to napríklad o sedempalcovom kapacitnom dotykovom displeji, ktorý zaberá väčšinu prednej strany prístroja, ale jeho rozlíšenie je len 800 x 480 pixelov, čo je napríklad oproti iPadu citeľne nižšia hodnota. Ani schopnosť zobraziť 262 000 farieb nie je nič omračujúceho. O niečo lepšie si konštruktéri čínskej firmy viedli v otázke dizajnu, kde by sa dala vysledovať inšpirácia Samsungom Galaxy Tab. Oproti kórejskej konkurencii zvolili Číňania o niečo inú a snáď aj podarenejší stratégiu, predovšetkým možno pochváliť použitie kovových častí, ktoré spolu s tými plastovými dodávajú prístroju hodnotný vzhľad, a poteší aj výklopný stojan na zadnej strane. Horšie je to ale s kvalitou konštrukcie - tá síce pôsobí pevne, prvé testy však ukázali, že najmä pri dlhšom používaní berie súdržnosť bočných plastov a tiež zadného krytu postupne za svoje.  

 

Huawei Ideos S7

Huawei Ideos S7

Ovládacie prvky sú sústredené predovšetkým po stranách pozdĺž displeja. Hlavnú úlohu má trackpad s potvrdzovacím stredom, ktorý by v niektorých prípadoch mal nahradiť ovládanie cez displej, je ale pomerne nepohodlne riešený a nemá ani príliš výraznú odozvu. Pretože sa dá zariadenie využiť i pre telefonovanie, ako si povieme nižšie, nechýba tu ani dvojica klasických hovorových klávesov, naproti ktorým sú na opačnej strane od displeja umiestnené ďalšie tri tlačidlá, aká poznáme predovšetkým z mobilov pracujúcich s operačným systémom Google Android. Nie sú tu vôbec náhodou, zariadenia totiž pracujú práve s touto platformou, konkrétne s jej verziou 2.1 Eclair. To je síce dnes už tak trochu anachronizmus, ďalšie modely radu Ideos by už však mali prísť s najnovšou "trojkovou" verziou, známou pod krycím menom Honeycomb. Aby sme boli v popise ovládacích prvkov kompletný, dodajme ešte, že malá dierka na spodnej hrane prístroja nie je výrobnou chybou, ale ukrýva tlačidlo slúžiace k reštartu.

 

Huawei Ideos S7

Hardvérovým jadrom tabletu je procesor Qualcomm Snapdragon, postavený na báze ARM Cortex A8 a taktovaný na frekvencii 1 GHz, a podporený 512 MB operačnej pamäte. V tomto ohľade teda Ideos S7 papierovo doháňa vyššie zmienený Galaxy Tab, vnútorná pamäť je s 8 GB avšak o polovicu menšia. S pamäťovými kartami MicroSD sa ale dostanete na rovnakých 32 GB, akými disponuje kórejská konkurencia. Spolupracovníkom displeja je potom grafický akcelerátor Adreno 200, vďaka ktorému si na tomto tablete môžete prehrať aj HD videa, ak si však zoženiete lepší prehrávač. Predinštalovaná aplikácia si totiž neporadí ani s bežným AVI formátom. Naproti tomu jednoznačné plus si prístroj zaslúži za integrovaný 2 Mpix fotoaparát, čo je niečo, čím nedisponuje ani iPad. Absencia blesku síce zamrzí, ale na druhej strane skutočnosť, že s touto kamerou môžete natáčať aj HD videa, je nepochybne potešujúca. Dobre je na tom aj hudobný prehrávač, ktorého hlasitosť sa ovláda dvojtlačidlom na boku prístroja.  

 

Huawei Ideos S7

Kladné body si Ideos S7 pripisuje aj v oblasti konektivity - z fyzických rozhraní nechýba 3,5 mm audio jack pre slúchadlá, sprevádzaný napájacím konektorom a tiež univerzálnym MicroUSB konektorom, pripojenie k internetu potom obstaráva trojpásmová WiFi, okrem ktorej sa však možno oprieť aj o vyššie uvedené telefonické schopnosti tabletu. Samozrejmosťou sú protokoly GPRS a EDGE, okrem nich sú ale podporované aj 3G siete s dátovými prenosmi HSDPA a HSUPA, v oboch prípadoch s pomerne obstojnou rýchlosťou. Lokálna dátová podpora je okrem USB zabezpečená prostredníctvom Bluetooth 2.1 a z ďalších vymožeností nechýba ani GPS modul. Telefonovanie s 20centimetrovým monštrom pri uchu si možno len ťažko predstaviť, preto sa výrobca ani nenamáhal integrovať klasické slúchadlo. Hovory sú riešené buď prostredníctvom hlasného odposluchu alebo pomocou handsfree. Kto je zvyknutý používať Bluetooth headset, ten sa nad praktickosťou nemusí vôbec zamýšľať. A ako bonus je k dispozícii i možnosť zapojiť prístroj do dokovacej stanice.

 

Huawei Ideos S7

Huawei Ideos S7

Ako sme už spomenuli vyššie, je tablet riadený operačným systémom Google Android 2.1 Eclair, čo so sebou nesie nevýhodu v podobe absencie plnej podpory Flashu, webový prehliadač však aj tak nemá problémy ani s náročnejšími stránkami. Navyše spoločnosť Huawei už ohlásila novú verziu Ideosu, nesúcu označenie S7 Slim, ktorá by mala dostať do vienka okrem iného aj novú verziu Androidu 3.0, známu pod názvom Honeycomb. Presnejšie špecifikácie nového modelu nie sú zatiaľ známe, k videniu sú však už prvé fotografie, na ktorých je zrejmý napríklad chýbajúci chrómový rámik okolo displeja, presunutie tlačidiel z ľavej strany na pravú a webkamery opačným smerom, ako aj úplné vypustenie optického ovládača kurzora. Novinka by sa mala oficiálne predstaviť na svetovom mobilnom kongrese v Barcelone, dá sa ale čakať, že do predaja jej to ešte nejakú dobu potrvá. A preto ak sa vám na ňu nechce čakať, môžete si za v prepočte zhruba za 360 € v slovenskom T-Mobile zakúpiť jej predchodcu, ktorý je dodávaný s 2200 mAh akumulátorom, sľubujúcim napríklad výdrž až 3 hodiny pri prehrávaní HD videí.

 

Huawei Ideos S7

 Technické parametre tabletu Huawei Ideos S7:

* Rozmery: 209 × 108 × 16 mm
* Hmotnosť: 500 gramov
* Procesor: Qualcomm Snapdragon, jadro ARM Cortex A8 (výkon 1 GHz), 512 MB RAM
* Grafika: adreno 200
* Displej: 7 "dotykový kapacitné TFT, rozlíšenie 800 x 480 pixelov
* Harddisk: 8 GB Flash pamäť, podpora MicroSD kariet až na 32 GB

* Konektivita: microUSB port, 3.5 mm audio konektor, slot pre MicroSD karty, WiFi 802.11 b / g / n, Bluetooth 2.1, GSM a 3G modul s možnosťou telefonovania, GPS

* Prenos dát: GPRS a EDGE, HSDPA (7,2 Mbps) / HSUPA (5,76 Mbps)

* Ďalšia výbava: 2 Mpix fotoaparát (HD videosekvencie 1280 x 720 pixelov, videohovory), optický trackpad, akcelerometer

* Software: Google Android 2.1 Eclair
* Batéria: Li-Ion 2200 mAh, výdrž 3 hodiny prehrávania videa

 

 

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Huawei Ideos S7


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.