Preposlať Roccat GamerBook

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Roccat GamerBook

30.09.2010 | Michal Fokt | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

V dnešnom článku sa po čase opäť pozrieme do Nemecka - tamojšia spoločnosť Roccat, známa ako výrobca počítačových periférií so sídlom v Hamburgu, totiž pred časom uviedla v spolupráci s výrobcom mySN Schenker-Notebook na trh zaujímavý herný notebook s pomerne výstižným názvom GamerBook . Ak patríte k nemalému percentu slovenských občanov, nakupujúcich v blízkom zahraničí, určite nebude na škodu si stručne pozrieť, s čím sa v tamojších obchodoch s výpočtovou technikou môžete stretnúť. A pokiaľ nákupnej turistike neholdujete a ani doma nebudete skúmať ponuku zahraničných e-shopov, tak po dnešku možno začnete. Je sa totiž na čo pozerať.

Roccat GamerBook

Čierno odetý krásavec s rozmermi 374 x 263,5 x 42 mm a váhe 3,3 kilogramu, postavený na základe laptopu mySN XMG6, je osadený 15,6 palcovým displejom s LED podsvietením a Full HD rozlíšením 1920 x 1080 pixelov a poháňaný silným procesorom Intel Core i7-740QM, ktorý posiela výkon 1,6 GHz na každej zo svojich štyroch jadier. Podporu pohonnej jednotke poskytujú 4 GB operačnej pamäte a výrobca zmieňuje tiež 6 MB cache a skutočnosť, že procesor podporuje technológiu Hyperthreading, vďaka ktorej je možné pracovať s viacerými otvorenými aplikáciami súčasne.

Roccat GamerBook

Roccat GamerBook

Z ďalších hardvérových položiek nemožno opomenúť harddisk s kapacitou 320 GB a rotačnou rýchlosťou 7200 rpm, ktorá sa u notebookov príliš často nevidí. Grafický obsah pre zobrazenie na displeji potom zaisťuje dedikovaná karta Nvidia GeForce GTX 280m s 1GB vlastnej GDDR3 pamäte. Nechýba samozrejme ani DVD napaľovacia mechanika a hore nad displejom nájdete 2 Mpix webkameru.

Roccat GamerBook

Čo sa týka konektivity, nešíri sa výrobca ani na svojich webových stránkach o presnom počte USB portov a ďalších fyzických rozhraní, zato nezabúda zdôrazniť, že tu okrem obligátneho Ethernetu o rýchlosti jedného gigabitu nájdete aj WiFi a Bluetooth. Notebook pracuje s operačným systémom Windows 7 a tiež so staršími Windows Vista, a predáva sa za 1449 eur, pričom v príslušenstve figuruje herné podložka Roccat Sota a bezdrôtová myš Roccat Pyra. Teda o niečo lacnejšie ako súčasná produkcia zvučnejší mien ako Eurocom alias Goldmax alebo Alienware.


Technické parametre notebooku Roccat GamerBook (XMG6):

* Rozmery: 374 x 263,5 x 42 mm
* Hmotnosť: 3,3 kg

* Procesor: Intel Core i7-740QM (výkon 1,6 GHz na jadro / až 2,8 GHz v turbo móde), 6 MB cache, 4 GB DDR3 RAM (1333 MHz)

* Displej: 15.6 "TFT, rozlíšenie 1920 x 1080 pixelov, LED podsvietenie
* Grafická karta: Nvidia GeForce GTX 280mm, 1 GB vlastnej GDDR3 pamäte
* Harddisk: 320 GB, rýchlosť platní 7200 rpm
* Konektivita: USB, Gigabit Ethernet, WiFi, Bluetooth a ďalšie
* Ďalšia výbava: 2 Mpix webkamera, DVD napaľovačka
* Software: operačný systém Windows 7, popr. Windows Vista
* Príslušenstvo: herná podložka Roccat Sota a bezdrôtová myš Roccat Pyra
 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Roccat GamerBook


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.