Preposlať Notebooky Asus B43 a B53 alebo batérie skoro na celý život

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Notebooky Asus B43 a B53 alebo batérie skoro na celý život

05.01.2011 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Pokiaľ vám ide u notebookov prevažne o výdrž batérie a jej životnosť, je dnešná novinka presne pre vás. Spoločnosť Asus totiž predstavila nový rad notebookov s označením B, ktorá je presne na to zameraná. Poďme sa pozrieť na prvé informácie a fotografie.

Notebooky Asus B43 a B53 alebo batérie skoro na celý život

Notebooky s veľmi výkonnými batériami samozrejme bez väčších problémov zoženiete, ale vo väčšine prípadov sa jedná o batérie s veľkou kapacitou, ktoré sú veľmi ťažké a ich životnosť tým trpí. V novej modelovej rade B Asus použije batérie s označením Boston-Power Sonata, ktoré sú namiesto veľkej kapacity zamerané hlavne na celkovú životnosť. Takže by tak mali odpadnúť ďalšie nepríjemné investície v podobe nových batérií a veľmi dlho by ste si mali vystačiť s tou originálnou, pričom výkonnosť by sa mala udržiavať stále na vysokej úrovni. Výrobca poskytuje na batérie dokonca záruku 3 roky, čo o niečom svedčí. A po tých troch rokoch by výkon tejto batérie nemal klesnúť pod 80% pôvodného výkonu, čo je určite obdivuhodný výsledok, ktorého sa u konvenčných batérií proste nedočkáte. Teraz sa poďme pozrieť na konkrétne modely z novej modelovej rady.

Notebooky Asus B43 a B53 alebo batérie skoro na celý život

Jedná sa o notebooky s označením B43 a B53 a ich špecifikácie sú štandardné a na dnešnú dobu určite dostatočné. Poháňané môžu byť procesory Intel Core i5 alebo i7 a pri oboch modeloch by sa o grafický výkon mala starať grafická karta ATI Radeon 5470. Nejde teda o herné notebooky, ale to ani nebolo zamýšľané a menej náročné hry si určite bez väčších problémov zahráte. Operačná pamäť až 4 GB RAM DDR3 zaručí dostatočnú svižnosť systému a harddisk by mal dosahovať kapacitu až 320 GB. Hlavný rozdiel oboch modelov je vo veľkosti, verzia B43 bude vybavená LCD displejom s uhlopriečkou obrazu 14.1 palcov a väčšie B53 dostane displej 15.6 palcov. Štandardná výbava by mala zahŕňať WiFi, Bluetooth, USB porty, čítačku pamäťových kariet a tiež webkameru. Bohužiaľ, bližšie informácie, ako dátum uvedenia do predaja alebo cena základnej verzie zatiaľ neboli zverejnené, ale špekuluje sa o cene asi 1100 dolárov (asi 880 €) pre model B53, čo je vcelku príjemné ocenenie.

Technické špecifikácie notebookov Asus B43 a B53:

* Procesory Intel Core i5 alebo i7
* Operačná pamäť až 4 GB RAM DDR3
* Harddisk až 320 GB
* LCD displej s uhlopriečkou 14.1 a 15.6 palcov
* Grafická karta ATI Radeon 5470
* Batéria Boston-Power Sonata s dlhou životnosťou
* WiFi, Bluetooth
* USB porty, čítačka pamäťových kariet
* Webkamera
* Cena modelu B53 asi 1100 Dolárov (zhruba 880 €)

Notebooky Asus B43 a B53 alebo batérie skoro na celý život

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Notebooky Asus B43 a B53 alebo batérie skoro na celý život


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.