MSI


Preposlať MSI Wind Pad

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

MSI Wind Pad

11.11.2010 | Michal Fokt | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Aj v dnešnom článku sa na nejaký čas, pravdepodobne naposledy, budeme zaoberať tabletmi, ktoré by podľa zámeru svojich výrobcov mali konkurovať Apple iPadu. Do rozrastajúceho sa zástupu značiek, ktoré sa rozhodli priložiť si svoje polienko, sa po HP alebo Asusu pridala aj spoločnosť MSI, ktorá chce na trh uviesť, podobne ako Asus, hneď dvojicu modelov, líšiacich sa predovšetkým použitým procesorom a operačným systémom. Bohužiaľ rovnako ako v prípade Asusu sa aj vývojári MSI stretávajú s určitými problémami, a tak sa ich výtvorov dočkáme zrejme až v budúcom roku. Zatiaľ si teda môžeme stručne zhrnúť, čo je o modeloch s pracovnými názvami Wind Pad 100 a Wind Pad 110 známe.

MSI Wind Pad

MSI Wind Pad

Rovnako ako obe verzie Eee Padu od spoločnosti Asus bol tiež Wind Pad prvýkrát k videniu v závere mája na veľtrhu Computex, kde bolo možné dobre vidieť, že čo do vzhľadu je iPadu v mnohom podobný. O jeho rozmeroch zatiaľ výrobca mlčí, váha by však mala činiť príjemných 800 gramov a hlavným ovládacím prvkom je multidotykový displej s 10,1 palcovou uhlopriečkou a s rozlíšením 1024 x 600 pixelov. Funkciu pohonnej jednotky zverili konštruktéri pôvodne klasickému procesoru Intel Atom Z530 s frekvenciou 1,66 GHz a s podporou 2 GB operačnej pamäte, ale koncom leta presiakli informácie o tom, že vývoj tejto verzie Wind Padu bol zatiaľ odložený až na rok 2011, údajne pre nespokojnosť MSI s výkonom, aký čipová platforma Intel PineTrail v útrobách tabletu predviedla.

MSI Wind Pad

Keďže má Intel na rovnakú dobu naplánované uvedenie novej generácie platformy Intel Atom, zatiaľ označovanou názvom Oak Trail, dá sa očakávať, že sa u Wind Padu 100, ktorý by mal pracovať s operačným systémom Windows 7 Home Premium, stretneme práve s touto novinkou. Z pôvodného osadenstva by potom mal zostať úložný priestor vo forme SSD disku z viac 32 GB a tiež konektívna výbava na čele s dvojicou USB portov, ktorým sekunduje HDMI konektor, vďaka ktorému by mal byť tablet kompatibilný aj s televízormi o vysokom rozlíšení. K internetu by sa malo byť možné pripojiť prostredníctvom WiFi a k dispozícii bude podľa tvrdenia výrobcu aj 3G modul, sprevádzaný slotom na SIM karty. Z ďalších zaujímavostí potom spomeňme ešte čítačku pamäťových kariet SD a 1,3 Mpix webkameru, pochvalu si zaslúži aj batéria, ktorá by údajne mala vydržať až osemhodinovú prevádzku.

MSI Wind Pad

MSI Wind Pad

Zatiaľ čo na Windows verziu Wind Padu si podľa vyjadrenia MSI budeme musieť počkať až do roku 2011, plánuje firma na druhú stranu dodržať pôvodne stanovený dátum uvedenia druhej verzie Wind Padu, ktorá nesie označenie Wind Pad 110 a mala by byť poháňaná ARM procesorom začleneným do čipovej sady Nvidia Tegra 2, pričom ako operačný systém bude slúžiť Google Android. Podľa pôvodných tvrdení by sa androidová verzia Wind Padu mala dostať do predaja ešte do konca roka, konkrétnejší dátum však zatiaľ ešte stále nie je známy. Zato však už vieme, že cena verzie s Windows 7 by sa mala pohybovať na 499 eurách. Na koľko Vás príde Wind Pad 110 s Androidom, nebolo zatiaľ spresnené, ale všeobecne sa očakáva, že by mal byť oproti svojmu dvojčati o niečo lacnejší.

MSI Wind Pad

 

 

Pôvodné technické špecifikácie tabletu MSI Wind Pad 100:

* Hmotnosť: 800 gramov
* Procesor: Intel Atom Z530, výkon 1.66 Ghz, 2 GB RAM
* Čipová sada: Intel NM10 PineTrail
* Grafika: Intel GMA 3150
* Displej: 10.1 "multidotykový TFT, rozlíšenie 1024 x 600 pixelov
* Úložný priestor: 32 GB SSD disk
* Konektivita: 2 x USB 2.0, 1 x HDMI, WiFi, 3G modul so slotom na SIM karty
* Ďalšia výbava: 1.3 Mpix webkamera, čítačka pamäťových kariet SD
* Batéria: výdrž až 8 hodín
* Software: operačný systém Windows 7 Home Premium

Technické špecifikácie tabletu MSI Wind Pad 110:

* Hmotnosť: 800 gramov
* Procesor: ARM Cortex A9, výkon 1 GHz
* Čipová sada: Nvidia Tegra 2
* Grafika: integrované jadro čipovej sady
* Displej: 10.1 "multidotykový TFT, rozlíšenie 1024 x 600 pixelov
* Úložný priestor: 32 GB SSD disk
* Konektivita: 2 x USB 2.0, 1 x HDMI, WiFi, 3G modul so slotom na SIM karty
* Ďalšia výbava: 1.3 Mpix webkamera, čítačka pamäťových kariet SD
* Batéria: výdrž až 8 hodín
* Software: operačný systém Google Android
 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku MSI Wind Pad


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.