Preposlať Lenovo prináša facelift niektorých modelov z radu Thinkpad

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Lenovo prináša facelift niektorých modelov z radu Thinkpad

12.10.2010 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Spoločnosť Lenovo má čo oslavovať. Predaj modelov Thinkpad dosiahol skvelú hodnotu 60 miliónov, a preto nám Lenovo prinieslo facelift týchto veľmi populárnych notebookov. Poďme sa naň pozrieť trochu bližšie.

Lenovo prináša facelift niektorých modelov z radu Thinkpad

Lenovo už nemá s IBM nič spoločné a jedná sa o rýdzo čínsku spoločnosť. Veľa ľudí sa obávalo, že kvalita výroby a povestná výdrž notebookov Thinkpad vezme veľmi rýchlo za svoje, ale našťastie sa tak nestalo. Lenovo pekne nadviazalo na to, čo IBM začalo a notebooky Thinkpad patria vo svojej kategórii medzi najlepšie a najmodernejšie. Táto modelová rada bola vždy o krok napred a na poli business notebookov udávala tempo. U týchto modelov sa ako prvá objavila čítačka odtlačkov prstov, prvý trackball a všetko bolo zakaždým zabalené do nie práve pekného, ale účelného a veľmi odolného tela. Tieto notebooky sú doslova legendou a pravdepodobne ňou ešte dlho zostanú. Lenovo sa rozhodlo o facelift svojich modelov T410, T410s a T510. Dizajn je stále rovnako suchý, nevýrazný, ale veľmi účelný a notebooky sú postavené tak, aby vydržali snáď úplne všetko. Šasi je veľmi pevné, stabilné a notebooky sa v žiadnych častiach nijako neprehýbajú.

Lenovo prináša facelift niektorých modelov z radu Thinkpad

Jedna z najväčších noviniek je technológia NVIDIA Optimus, ktorá automaticky prepína medzi integrovanou a dedikovanou grafickou kartou, takže výrazne zvyšuje životnosť batérie. Ak budete pracovať, bude bežať iba integrovaná karta a ak sa rozhodnete napríklad hrať, o slovo sa prihlási profesionálny grafická karta Quadro NVS 3100. Pri špeciálnych príležitostiach môžu bežať tiež obe karty zároveň. Modely T410 a T410s sú vybavené displejom s uhlopriečkou 14 palcov. Oba modely obsahujú moderný a veľmi výkonný procesor Intel Core i7 s frekvenciou až 2.66 GHz. Hlavný rozdiel u oboch 14 palcových notebookov je v hmotnosti. Model T410 váži 2.26 kg, zatiaľ čo odľahčená verzia T410s má len 1.77 kg. To je veľmi nízka hmotnosť a tento notebook je tak úplne ideálny pre prenášanie. Model T510 je väčšia, obsahuje displej s uhlopriečkou 15.6 palcov a váži 2.67 kg. Ani to ale nie je horibilná vysoká hmotnosť a prenášanie určite nebude problém. U všetkých modelov nájdete tiež moderný SSD disk s kapacitou 128 GB. Všetky modely sú už v predaji a cena sa proti predchádzajúcim verziám mierne zvýšila. Avšak, za svoje peniaze dostanete špičkové notebooky, ktoré majú vo svete business notebookov úplne neotrasiteľnú pozíciu.

Lenovo prináša facelift niektorých modelov z radu Thinkpad

Lenovo prináša facelift niektorých modelov z radu Thinkpad

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Lenovo prináša facelift niektorých modelov z radu Thinkpad


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.