Preposlať Dell Inspiron Duo - netbook aj tablet

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Dell Inspiron Duo - netbook aj tablet

01.12.2010 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Netbook / tablet Dell Inspiron Duo je iste jeden z najzaujímavejších prístrojov, ktoré sa v priebehu tohto roka objavili. Dell konečne ohlásil, že predaj by mal začať prvý týždeň v decembri, takže si tento model budete pravdepodobne môcť dopriať pod stromček.

Dell Inspiron Duo - netbook aj tablet

Tento prístroj síce vyzerá na prvý pohľad ako klasický netbook, ale pri prvom detailnejšom preskúmaní si celkom iste všimnete zaujímavého displeja. Ten ide totiž vyklopiť, otočiť a pritisnúť späť k telu. Týmto jednoduchým ťahom sa tak váš netbook premení na tablet s dotykovou obrazovkou. Tento prístroj je priamo ideálny pre tých, čo radi používajú dotykový displej, ale na netbooku si potrebujú občas aj niečo napísať a nechcú sa vzdať klasickej klávesnice. Písanie dlhších textov na dotykovej obrazovke je totiž veľmi nepohodlné. LCD displej má uhlopriečku obrazu 10.1 palcov, zvládne najvyššie rozlíšenie 1366 x 768 pixelov, čo je na túto veľkosť naozaj luxusné a je samozrejme vybavený kapacitnou dotykovou vrstvou. Ak displej pretočíte, aktivuje sa režim tabletu a displej aj používateľské rozhranie sa tomu prispôsobí. O pohon tohto modelu sa stará vydarený dvoj jadrový procesor Intel Atom N550 pracujúci na frekvencii 1.5 GHz a jedná sa celkom iste o jeden z tých úplne najlepších procesorov, ktoré sa na poli netbookov vyskytujú. Spolu s operačnou pamäťou 2 GB RAM DDR3 vám tento procesor zaručí veľmi dobrú svižnosť celého systému.

Dell Inspiron Duo - netbook aj tablet

Dell Inspiron Duo - netbook aj tablet

Dáta môžete ukladať na harddisk s kapacitou 320 GB, čo sa nám zdalo viac než dostatočné. Súčasťou výbavy je tiež HD akcelerátor Broadcom Crystal. Čo sa týka konektívnej výbavy, tak tá bude štandardná a nájdete tu všetko, čo budete pre bežnú prácu potrebovať. O pripojení k internetu sa postará rozhranie WiFi, súčasťou výbavy je tiež Ethernet a samozrejme tu nájdete aj USB porty. Vzhľadom ku kompaktným rozmerom je jasné, že sa tu nenachádza žiadna optická mechanika, čo sa ale dalo čakať. Ak ste tu očakávali predinštalovaný operačný systém Windows 7 Starter, tak ste sa pomýlili. Dell sa totiž trochu viac rozšúpol a v základnej výbave nájdete operačný systém Windows 7 Home Premium. Predaj by mal podľa prvých informácií začať v priebehu prvého decembrového týždňa a cena by mala začínať na 549 dolároch (cca 416 €). To sa nám zdá ako veľmi príjemná cena a u spoločnosti Dell to platí dvojnásobne.

Dell Inspiron Duo - netbook aj tablet

Technické špecifikácie netbooku / tabletu Dell Inspiron Duo:

* LCD displej s uhlopriečkou 10.1 palcov, rozlíšenie 1366 x 768 pixelov, dotykový
* Dvoj jadrový procesor Intel Atom N550, 1.5 GHz
* Operačná pamäť 2 GB RAM DDR3
* Harddisk s kapacitou 320 GB
* HD akcelerátor Broadcom Crystal
* WiFi rozhranie
* Ethernet
* USB
* Operačný systém Windows 7 Home Premium
* Cena od 549 dolárov (asi 416 €)

Dell Inspiron Duo - netbook aj tablet

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 3

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Dell Inspiron Duo - netbook aj tablet


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.