Preposlať Archos 70 Internet tablet

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Archos 70 Internet tablet

10.11.2010 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Tablety sú dnes nesmierne populárne, za čo môže z veľkej časti hlavne Apple iPad. Nie každý ale chce za malý tablet zaplatiť vysokú sumu a na trh sa preto dostáva viac a viac lacných tabletov. Na jeden z nich sa dnes pozrieme.

Archos 70 Internet tablet

Má ho na starosti známa spoločnosť Archos a jedná sa o model s označením 70 Internet tablet. Po designovej stránke je tento model jednoduchý, ale vďaka tomu je tiež vcelku pekný. Displej je osadený v plastovom tele, ktoré vyzerá na prvý pohľad kvalitne spracované, ale to ukážu až prvé testy. Hlavné zbrane každého tabletu sú kompaktné rozmery, nízka hmotnosť a jednoduché ovládanie prostredníctvom dotykového displeja. Toto všetko u Archos samozrejme nájdete tiež. Dotykový displej má uhlopriečku 7 palcov, podporuje multi gestá a zvládne najvyššie rozlíšenie 800 x 480 pixelov. O pohon tohto modelu sa stará procesor 1GHz ARM Cortex A8 (rovnaký procesor nájdete aj v modeli Archos 43), ktorý by mal celému systému poskytnúť slušnú rýchlosť a svižnosť. Tablet je vybavený aj G-senzorom a VGA kamerou, ktorú nájdete na prednej strane tela prístroja. Tento model je určený už podľa označenia hlavne pre pohodlné surfovanie na internete a tiež pre prehrávanie videa, pretože zvládne rozlíšenie až 720p.

Archos 70 Internet tablet

O pripojenie k internetu sa stará klasické rozhranie WiFi 802.11b/g/n bezdrôtovú komunikáciu sprostredkuje zase Bluetooth 2.1. Jedna z najväčších výhod tohto tabletu je celkom iste výdrž batérie. Výrobca uvádza, že pri bežnej činnosti, ako je napríklad surfovanie na internete, vydrží batéria až 10 hodín. Pri prehrávaní videa sa batéria vybije za stále veľmi dobrých 7 hodín a ak budete iba počúvať hudbu, dočkáte sa životnosti na plne nabitú batériu až 36 hodín. Na cesty sa skrátka jedná o dokonalého spoločníka. Ešte sme sa nezmienili o operačnom systéme, ktorým je úplne podľa očakávaní Google Android 2.2. Ten má pre tieto prístroje veľký prínos, pretože je nenáročný a dostatočne rýchly. Základný model sa už začal predávať a za verziu s pamäťou 8 GB a slotom pre rozšírenie pomocou microSD kariet dáte 275 dolárov (necelých 200 €). Pokiaľ vám nevadí si chvíľu počkať na verziu s kapacitou disku 250 GB, pripravte si 350 dolárov (asi 252 €), čo je stále skvelá cena.

Archos 70 Internet tablet

Technické špecifikácie tabletu Archos 70 Internet tablet:

* Dotykový displej s uhlopriečkou 7 palcov, rozlíšenie 800 x 480 pixelov
* Procesor 1GHz ARM Cortex A8
* G-senzor
* Integrovaná VGA kamera
* WiFi 802.11b/g/n
* Bluetooth 2.1
* Operačný systém Google Android 2.2
* Pamäť základného modelu 8 GB
* Slot na karty microSD
* Cena začínajúce na 275 dolároch (cca 200€)

Archos 70 Internet tablet


 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Archos 70 Internet tablet


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.