Preposlať Apple v novom počítači MacBook Air prichádza s úplne novým poňatím notebooku

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Apple v novom počítači MacBook Air prichádza s úplne novým poňatím notebooku

02.11.2010 | Redakcia | Tlačové správy | Komentárov: 0 |

Spoločnosť Apple ® predstavila úplne nový MacBook Air ®, prvý z novej generácie notebookov, v ktorých budú mechanické pevné disky a optické jednotky nahradené internetovými službami a úložiskami flash.

Nový MacBook Air, dostupný v 11palcovom a 13palcovom prevedení s váhou od 1,06 kg, je najľahší a najprenosnejší notebook Apple v histórii. MacBook Air vďaka rovnakej technológii solid state úložiská, akú používa iPad ™, poskytuje okamžitú odozvu, výdrž na batérie až sedem hodín a výdrž v pohotovostnom režime až 30 dní. Cenovo dostupný MacBook Air definuje novú generáciu počítačov MacBook.

"MacBook Air je prvá z novej generácie notebookov, ktoré nahrádzajú mechanické, rotujúce disky pamäťami flash," povedal Steve Jobs, generálny riaditeľ spoločnosti Apple. "Vzali sme, čo sme sa naučili na iPadu - solid state úložiska, okamžité zapnutie, úžasnú výdrž v pohotovostnom režime, miniaturizáciu a ľahkú konštrukciu - a vytvorili nový MacBook Air. Ten úžasne pohotovou odozvou a mobilitou úplne zmení naše uvažovanie o notebookoch. "

Nový MacBook Air s presným hliníkovým unibody krytom je v najtenšom bode silný iba 0,3 cm a v najsilnejšom bode 1,7 cm, 11palcový model váži len 1,06 kg a 13palcový model 1,32 kg. Rovnako ako iPad bol MacBook Air od základu navrhnutý výlučne pre flash úložiska. Flash úložisko navrhnuté spoločnosťou Apple je o 90 percent menšie a ľahšie ako konvenčný pevný disk pre notebooky, čo prispieva k mobilnému, superľahkému designu počítača MacBook Air. Flash úložisko počítača MacBook Air tiež poskytuje rýchlejší prístup k dátam a väčšiu spoľahlivosť než pevné disky, pretože neobsahuje žiadne pohyblivé súčiastky.

 

Apple v novom počítači MacBook Air prichádza s úplne novým poňatím notebooku

Pohodlné písanie a produktivitu pri práci zaručuje ako klávesnica plnej veľkosti, tak vyhlásený sklenený trackpad s technológiou Multi-Touch ™ - rovnaký, ktorým sú vybavené počítače Apple MacBook ® Pro. Ten umožňuje plynulo prechádzať webové stránky, prechádzať fotky, meniť veľkosť a orientáciu snímok. Zabudovaná FaceTime ® kamera, mikrofón a stereo reproduktory sa dokonale hodia pre videohovory s prístrojmi iPhone ® 4, iPod touch ® a ďalšími počítačmi Mac.

Flash úložiska v kombinácii s energeticky úspornými procesormi Intel Core 2 Duo a grafikou NVIDIA GeForce 320M poskytujú ideálnu kombináciu mobility, výdrže na batériu a výkonnosti. MacBook Air ponúka 11,6 palcový alebo 13,3 palcový displej s vysokým rozlíšením a podsvietením LED a tiež Mini DisplayPort pre pripojenie k 27palcovému monitoru Apple LED Cinema Display, projektor alebo HD televíziu. Ultrarýchle bezdrôtové rozhranie Wi-Fi 802.11n umožňuje sťahovať hudbu a filmy z iTunes ®, zálohovať dáta pomocou Time Capsule ® a ukladať alebo zdieľať súbory pomocou služby MobileMe? a iDisk ®. Pre pripojenie k bezdrôtovým perifériám je MacBook Air vybavený rozhraním Bluetooth 2.1 EDR, zatiaľ čo dva porty USB umožňujú ľahko synchronizovať a nabíjať iPad, iPhone alebo iPod ® a zároveň používať aj iné zariadenia USB. 13palcový MacBook Air tiež obsahuje slot pre SD karty.

Apple vyrába najzelenšie notebooky na trhu a MacBook Air ako posledný notebook Mac ® získal štatút EPEAT Gold a spĺňa požiadavky špecifikácie Energy Star 5.0. Každý unibody kryt je vyrobený z vysoko recyklovateľného hliníka a štandardne dodávaný, energeticky úsporný displej s podsvietením LED neobsahuje žiadnu ortuť a sú vyrobené zo skla bez obsahu arzénu. Notebooky Mac neobsahujú žiadne brómované spomaľovače horenia, ich interné súčiastky neobsahujú PVC a celé počítače sú vyrobené z recyklovateľných materiálov.

 

Apple v novom počítači MacBook Air prichádza s úplne novým poňatím notebooku

 

Pomocou vyspelej chémie a technológie Adaptive Charging vytvoril Apple pre MacBook Air batériu, ktorá na jediné nabitie zaistí až sedem hodín bezdrôtovej produktivity a ktorej životnosť je až 1 000 dobití. Výsledkom konštrukcie zabudovanej batérie je menej odpadu. Poplatok za výmenu vyčerpaných batérií počítača MacBook Air zahŕňa nielen inštaláciu, ale aj ekologicky zodpovednú likvidáciu starej batérie.

Každý Mac sa dodáva s najvyspelejším operačným systémom na svete Mac OS ® X Snow Leopard ® a s inovatívnou sadou aplikácií Apple iLife ® pre tvorbu a zdieľanie fotiek, filmov a hudby. Snow Leopard stavia na desaťročia inovácií a obsahuje rad funkcií pre prenosné počítače vrátane ovládania Multi-Touch, vyspelej podpory bezdrôtových sietí, ľahkého zdieľania súborov, automatického zálohovania dát a inteligentnej správy napájania. Nová sada iLife '11 obsahuje aplikáciu iPhoto ® s úchvatnými celoobrazovkovými režimami pre prechádzanie, úpravu a zdieľanie fotiek; iMovie ® s výkonnými, ľahko použiteľnými nástrojmi, ktoré umožňujú urobiť z domácich videí zábavné filmové trailery, a GarageBand ® s novými možnosťami zdokonaľovania vašej hry a tvorby skvele znejúcich skladieb.

Ceny a dostupnosť

Informácie o cenách a dostupnosti vám poskytnú miestny autorizovaní predajcovia a distribútori spoločnosti Apple. 1,4 GHz 11palcový MacBook Air je vybavený 2 GB pamäte a 64 GB alebo 128 GB úložnej kapacity flash. 1,86 GHz 13palcový MacBook Air je vybavený 2 GB pamäte a 128 GB alebo 256 GB úložnej kapacity flash. Medzi možnosti konfigurácie na objednávku a voliteľné doplnky patria rýchlejšie procesory, 4 GB pamäte, jednotka MacBook Air SuperDrive ® a USB Ethernet Adapter.
 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 1

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Apple v novom počítači MacBook Air prichádza s úplne novým poňatím notebooku


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.