Preposlať Apple MacBook Air 2010

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Apple MacBook Air 2010

16.11.2010 | Ondřej Koníček | Recenzia | Komentárov: 0 |

Notebook Apple MacBook Air vám celkom iste predstavovať nemusíme. Nová verzia je už chvíľu na našom trhu a mali sme možnosť si ju v krátkosti vyskúšať. A rovno vám môžeme prezradiť, že sa nám páčil.

Apple MacBook Air 2010

Prístroje od Applu budú vždy kapitola sama pre seba, pretože jedna skupinka ľudí ich uctieva a druhá pre zmenu neznáša. Osobitý a funkčný dizajn, precízne dielenské spracovanie, aura výnimočnosti, ale aj relatívne vysoká cena a po hardwarovej stránke nie práve špička, to všetko sú notebooky od Applu. Ale nový MacBook Air nás zaujal hneď na prvý pohľad, pretože je neuveriteľne tenký. Kompletné rozmery tohto modelu sú 320 x 3 - 17 x 227 mm a hmotnosť je iba 1.32 kg. V tomto ohľade teda celkom iste nie je Applu čo vyčítať a ostatné notebooky rovnakej kategórie môžu len ticho závidieť, pretože jeho prenášanie je veľmi pohodlné. O dielenskom spracovaní sa v prípade Applu nemá moc zmysel baviť, je proste dokonalé, šasi je neuveriteľne pevné a všetko na sebe sedí tak, ako by ste od malého notebooku s uhlopriečkou obrazu 13.3 palcov za cca 1 600 € čakali. Keď už sme načali displej, tak ten si tiež zaslúži chválu. Jedná sa samozrejme o LCD displej s LED podsvietením, zvládne najvyššie rozlíšenie príjemných 1400 x 900 pixelov a ako už býva v dnešnej dobe zvykom, jeho povrch je lesklý. Nie je to ale ten typický lesklý povrch, ktorý odráža úplne všetko, v tomto prípade je odrazová schopnosť veľmi dobre redukovaná a nemali sme s tým vôbec žiadne problémy. Prekvapili nás rozsiahle pozorovacie uhly, ktoré v tejto kategórii príliš konkurencie nemajú.

Apple MacBook Air 2010

MacBook Air ale nie je len chvála a samozrejme prišlo aj niekoľko nedostatkov. Tým hlavným je relatívna technická zastaranosť. Náš model bol vybavený procesorom Intel Core2Duo L9400 pracujúci na frekvencii 1.86 GHz a o grafické zobrazenie sa stará nie práve najvýkonnejšia grafická karta NVIDIA GeForce 320M. To naozaj nie sú najmodernejšie komponenty a vzhľadom k cene to platí dvojnásobne. Pri klasickej práci s tým ale nie je žiadny problém. Operačný systém nabehne takmer okamžite (asi sekundu po otvorení veka môžete pracovať) a všetky aplikácie pod MAC OS (Safari, iPhoto) majú slušnú odozvu, ale predsa len, na limity procesora a grafickej karty naraziť môžete, a to hlavne pri náročnejších operáciách. Aj cez to ale hodnotíme vyladenosť celého systému ako príkladnú a pracovať za takých podmienok je naozaj radosť. K ukladaniu dát sme mali viac ako dostatočnú kapacitu 256 GB, ktorú Apple do notebooku dostal prostredníctvom nehlučných SSD. Operačná pamäť 2 GB RAM je vcelku dostatočná a pri kúpe si môžete kúpiť aj variantu so 4 GB RAM. Multitouch touchpad musíme hodnotiť ako inak než dobre, pretože má skvelú odozvu, je príjemne veľký a zvládne rozpoznať až štyri prsty zároveň. Rýchlo si na neho zvyknete a prechádzať na klasický touchpad sa vám chcieť určite nebude. Rovnako dobrá je aj klávesnica, ale to je u notebookov Mac štandardom, treba podotknúť, že príjemným. Konektivita je slušná a vývojárom sa do extrémne tenkého tela podarilo dostať väčšinu potrebných komponentov, ktorých zoznam nájdete pod článkom. DVD mechanika sa sem samozrejme nezmestila, ale to vyrieši externá, ktorú môžete zapojiť cez USB rozhranie.

Apple MacBook Air 2010

Nový Apple MacBook Air je špičkovo postavený a veľmi kompaktný notebook, ktorý si celkom iste nájde veľa priaznivcov. Jediná naša výčitka smeruje k nie príliš modernému hardvéru a relatívne vysokej cene. Náš model stál aj s daňou 1 600 €. Inak sme ale boli takto neskutočne tenkým a ľahkým krásavcom naozaj nadšení.

Technické špecifikácie notebook Apple MacBook Air:

* LCD displej s uhlopriečkou 13.3 palcov, rozlíšenie 1400 x 900 pixelov
* Procesor Intel Core2Duo L9400, 1.86 GHz
* Grafická karta NVIDIA GeForce 320M
* Operačná pamäť 2 GB RAM
* SSD disk s kapacitou 256 GB
* 2x USB 2.0, SD Card slot
* Mini DisplayPort, vstup pre slúchadlá
* Integrovaná webkamera
* Operačný systém Apple Mac OS X 10.6 Leopard
* Rozmery 320 x 3 - 17 x 227 mm
* Hmotnosť 1.32 kg

Apple MacBook Air 2010

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 1

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Apple MacBook Air 2010


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.