Preposlať Acer Aspire 5745DG

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Acer Aspire 5745DG

17.09.2010 | Ondřej Koníček | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Ponuka notebookov s podporou 3D zobrazenia sa neustále zväčšuje a čoskoro k nim pribudne ďalší do partie. Spoločnosť Acer totiž predstavila svoj nový model z populárnej série Aspire, a to notebook s označením 5745DG. Poďme sa pozrieť na prvé informácie a fotografie.

Acer Aspire 5745DG

Tento notebook bude z veľkej časti postavený na technológiách od spoločnosti NVIDIA a okrem grafickej karty bude obsahovať aj špeciálny softvér, ktorý podporuje 3D zobrazenie. Táto technológia sa volá 3D Vision a v súčasnej dobe ju používajú takmer všetky notebooky s 3D. Dizajn nie je nijako prevratný, je tak trochu konzervatívny, ale čo je ďaleko dôležitejšie, zlepšilo sa dielenské spracovanie. Acer urobil v tomto smere za poslednú dobu obrovský skok vpred a kvalitou dielenského spracovania môže smelo konkurovať aj ďaleko renomovanejším značkám. Pod horným panelom sa nachádza LCD displej s LED diódami, ktorý zvládne najvyššie rozlíšenie 1366 x 768 pixelov a je vybavený technológiou 120Hz. Vyššie uvedené rozlíšenie je medzi notebookmi v tejto triede celkom bežné a hodí sa najmä pre hranie hier. Displej navyše nie je tak ostrý, čo určite tiež každému nevyhovuje. Čo sa týka procesorov, budete si môcť vybrať z klasických Intel Core i3, i5 a tiež i7. Operačná pamäť môže činiť až 16 GB RAM DDR3, takže na nedostatok výpočtového výkonu si určite nebude nikto sťažovať.

Acer Aspire 5745DG

O grafické zobrazenie sa postará dedikovaná karta NVIDIA GeForce GT 425M, ktorá pracuje s pamäťou na frekvencii 800 MHz a podporuje technológiu DirectX 11. Nie je to síce najlepšia karta na trhu a väčšina Radeon z rady 5xxx ju bez problémov porazí ako po stránke výkonu, tak spotreby a prevádzkovej teploty, ale aj tak stačí na väčšinu hier. Bez väčších problémov by ste si mali  zahrať aj moderné hry, ale samozrejme s určitým obmedzením. Konektivita je štandardná a nájdete tu všetko potrebné a nevyhnutné pre prevádzku. O pripojenie k internetu sa postará WiFi 802.11a/b/g/n, ďalej tu nájdete aj adaptér Gigabit LAN, HDMI, čítačku kariet a bezdrôtové rozhranie Bluetooth 3.0. Integrovaná webkamera Crystal Eye disponuje najvyšším rozlíšením 1280 x 1024 pixelov a vďaka tomu si užijete video hovory v tej najlepšej možnej kvalite. Spolu s notebookom dostanete aj Bluray optiku, pár aktívnych 3D okuliarov a operačný systém Windows 7. Dátum uvedenia do predaja aj cena sú bohužiaľ zatiaľ neznáme.

Technické špecifikácie notebooku Acer Aspire 5745DG:

* LCD LED displej, 15.6 palcov, najvyššie rozlíšenie 1366 x 768 pixelov
* Procesory Intel Core i3, i5 alebo i7
* Operačná pamäť až 16 GB RAM DDR3
* Grafická karta NVIDIA GeForce GT 425M, podpora DirectX 11
* Technológia NVIDIA 3D Vision
* WiFi 802.11a/b/g/n, Gigabit LAN, HDMI
* Čítačka pamäťových kariet, Bluetooth 3.0
* Integrovaná webkamera Crystal Eye s rozlíšením 1280 x 1024 pixelov
* Bluray optika
* 3D okuliare
* Operačný systém Windows 7

Acer Aspire 5745DG

 

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Acer Aspire 5745DG


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.