Preposlať Personal Computer - ako by mala vyzerať Vaša správna zostava

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Personal Computer - ako by mala vyzerať Vaša správna zostava

11.05.2007 | Jan Güttler | Tipy, triky, rady | Komentárov: 0 |

Skôr ako začnete premýšlať nad kúpou niektorej z počítačových zostáv, mali by ste si premyslieť, na aké účely ju budete využívať.Existujú totiž už pripravené konfigurácie zostáv, ktoré majú svoj účel.

Skôr ako začnete premýšlať nad kúpou niektorej z počítačových zostáv, mali by ste si premyslieť, na aké účely ju budete využívať.Existujú totiž už pripravené konfigurácie zostáv, ktoré majú svoj účel. Dnes sa hovorí najmä o kancelárskych zostavách, ďalej sú na trhu zostavy pre multimediálne využitie, herné PC, počítače pre vývojárov( grafika, programovanie), manažérske PC. Od druhu zostavy a jej výbavy sa odvíja i jej konečná cena. Ak sa v tejto oblasti nevyznáte, je dobré dať si poradiť. Predtým , ako si vyberiete predajcu, kde si zostavu kúpite, uvedomte si, že je dobré mať tohto predajcu vo svojej blízkosti pre prípad potreby. Servis by Vám mal byť poskytovaný počas záručnej doby u predajcu zadarmo.Záručná doba beží odo dňa kúpy a minimálnu platnosť má dva roky. Niektorí predajci navyše skvalitňujú svoje služby predĺžením záručnej doby o rok, alebo o viac zadarmo.

Personal Computer - ako by mala vyzerať Vaša správna zostava

Základom počítačovej zostavy je základná doska, tzv. " motherboard".Od tej sa odvíja, aký bude mať procesor, akú rýchlosť pamäte zvládne, akú bude mať grafickú kartu(AGP, PCI-E), aký druh pevného disku k nej bude pripojený(ATA/ SATA/ SATA II), … atd. Pri výbere základnej dosky je nutné brať do úvahy možnosť pretaktovania procesora. I to je dôvod prečo si vybrať tú správnu dosku. Odporúčam popredných výrobcov základných dosiek - Asus a MSI. Počítač je zariadenie, ktoré ako každý iný prístroj, spotrebuje určitú elektrickú energiu. Tým, že všetky jeho časti pracujú, vytvárajú- uvoľnujú energiu v inej podobe a to v podobe tepla. Preto je dobré mať správne chladenie. Najdôležitejšie je chladiť procesor, na ktorý sa vyrábajú špeciálne chladiče , každý ku konkrétnemu typu procesora. Chladenie môže byť pasívne, aktívne(cez vetráčik), vodné, pre high-end (najnáročnejšie) existuje i chladenie pomocou kvapalného dusíka.

Personal Computer - ako by mala vyzerať Vaša správna zostava

Na záver teda zhrnutie . Pred kúpou počítačovej zostavy si rozmyslite na aký účel ju budete používať. Vyberte si predajcu v mieste Vášho bydliska, alebo v jeho blízkosti, kvôli prípadným opravám, či up-gradom. Radšej si trošku priplaťte za kvalitu, v tejto oblasti sa to rozhodne vyplatí. Nechajte si poradiť od predajcu a kúpte si dobre vybavenú základnú dosku. Po zakúpení si v miestnosti nedávajte comp do blízkosti radiátorov ani príliš ku stene, potrebuje , aby v ňom prúdil vzduch.Dokúpte si výkonnejšie chladenie, najlepšie vodné.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 2

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Personal Computer - ako by mala vyzerať Vaša správna zostava


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.