Preposlať SanDisk predstavuje ultra tenký Solid State Disk 72GB

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

SanDisk predstavuje ultra tenký Solid State Disk 72GB

18.05.2008 | Jan Güttler | Príslušenstvo | Komentárov: 0 |

Sandisk sa snaží o čo najväčšie stenčenie svojich SSD diskov určených predovšetkým do ultra-portable zariadení a notebookov a predstavil svoj prvý 72GB disk s „hrúbkou“ púhych 5mm.

SanDisk sa snaží o čo najväčšie stenčenie svojich SSD diskov určených predovšetkým do ultra-portable zariadení a notebookov a predstavil svoj prvý 72GB disk s „hrúbkou“ púhych 5mm.

SanDisk predstavuje ultra tenký Solid State Disk 72GB

SanDisk predstavuje ultra tenký Solid State Disk 72GB

Výhoda tohto disku s označením SSD SATA 5000 je teda zrejmá. Prestavanie SSD na nový design vyžadovalo veľmi veľa úsilia, ale dnes tu máme disk s kapacitou 72GB, ktorý je o 30 percent ľahší, než tie predchádzajúce (nehľadiac v porovnaní s klasickým HDD), má rozmer s uhlopriečkou 1,8 palca a je tenký neuveriteľných 5mm, povedal jeden z nemenovaných predstaviteľov spoločnosti. Ďalšou novinkou je navýšenie kapacity z 64GB na 72GB, čím sa tento top model spoločnosti SanDisk opäť posúva kúsok dopredu a ponúka tak viac priestoru pre vaše dáta. Odhady hovoria, že spotreba onoho zariadenia je pri špičke 0,85 W a v kľudnom režime len 0,2 W. Uvidíme však až, čo ukážu reálne testy. Nové Solid State Disky sa majú objaviť už na jar tohto roka, ale bude záležať na výrobcoch notebookov, kedy budú ochotní vydať laptopy s novými integrovanými diskami SanDisk.

SanDisk predstavuje ultra tenký Solid State Disk 72GB

SanDisk predstavuje ultra tenký Solid State Disk 72GB

Za zmienku taktiež stojí aj uvedenie dvoch nových flash pamätí. V prvom prípade sa jedná o USB 2.0 flash disk s názvom Cruzer Crossfire. Ten sa môže pochváliť kapacitou 8GB za necelých 3200 korún. Dvojitá kapacita oproti predchádzajúcemu modelu je tu vítaná. V druhom prípade sa jedná o hernú pamäťovú kartu Memory Stick PRO Duo, opäť s kapacitou 8GB, tentoraz však za cenu približne 3000 korún. Majitelia herných konzol a PSP si tak môžu už čoskoro prilepšiť.

SanDisk predstavuje ultra tenký Solid State Disk 72GB

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku SanDisk predstavuje ultra tenký Solid State Disk 72GB


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.