Preposlať Logitech V470

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Logitech V470

11.04.2008 | Filip Kříž | Príslušenstvo | Komentárov: 0 |

Nasledujúci článok je určený prevažne pre majiteľov notebookov, teda zariadení, ktoré sa stávajú stále dostupnejšie a postupne, pomaly, ale iste, vytláčajú klasické stolné počítače.

Nasledujúci článok je určený prevažne pre majiteľov notebookov, teda zariadení, ktoré sa stávajú stále dostupnejšie a postupne, pomaly, ale iste, vytláčajú klasické stolné počítače. Mobilita je ich hlavnou výhodou, a s Logitechom V470 ste zasa o krok ďalej k absolútnej slobode.

Logitech V470

O čo teda ide ? Na prvý pohľad klasická, kvalitná myš. Na druhý pohľad možno tiež, ale skutočnosť je o niečo priaznivejšia. Ale vôbec nie pre konkurenciu. Veľká časť vlastní notebook s integrovaným Bluetoothom, naprostá väčšina budúcich majiteľov prenosného počítača už bude mať túto technológiu vo svojom laptope integrovanú ako absolútne štandardné príslušenstvo. Vďaka veľkej popularite a miniaturizácii tohto zariadenia sa stáva stále častejšie a nie je dôvod očakávať, že to bude v budúcnosti ináč.

Logitech V470

Od klasickej bezdrôtovej myši sa tento kúsok líši predovšetkým tým, že nie je potrebné k PC zapájať žiadne ďalšie zariadenie. Konkrétne bezdrôtový adaptér, alebo čokoľvek iné. Všetky USB porty zostanú teda voľné. Len v prípade, že nemáte notebook s integrovaným Bluetooth adaptérom, stačí investovať mizivú čiastku do USB Bluetooth prijímača, a máte opäť plnohodnotnú bezdrôtovú myš.

Logitech V470

Značku Logitech nie je potrebné na poli periférií výpočtovej techniky predstavovať a tak prejdeme rovno k designu myši. Čo sa tvaru týka, nekoná sa nič prevratné, ani revolučné, ako to bolo napríklad pri myšiach G9 alebo MS Sidewinder. Namiesto toho sa myš riadi zabehnutými pravidlami, roky overenými postupmi a skúsenosťami potvrdenými obrovským množstvom spokojných hráčov. Tvar dokonale padne do ruky, myš nie je veľká ani malá ( na pomery myší k notebookom ), ale presne taká, akú by ju väčšina normálnych užívateľov chcela mať. Toto platí dokonca aj pre ľavákov, na ktorých sa v poslednej dobe žiaľ, často zabúda. Povrch je z kvalitného lesklého plastu, myš sa predáva v dvoch farebných prevedeniach. Boky sú pre istejšie držanie pogumované, kĺzať vám myška z ruky teda rozhodne nebude.

Logitech V470

Na výber máte z modrej a svetlejšej, prakticky biele varianty. Hmotnosť žiaľ už tak presvedčivá a bezproblémová nie je, niekomu by mohla váha presahujúca 100 gramov vadiť. Čím to je ? Myš je poháňaná dvoma AA batériami, ktoré z nej robia obéznejší kúsok, v porovnaní s konkurenciou. Pokiaľ ste zvyknutí na ľahké myši, budete si musieť myške chvíľu privykať.

Logitech V470

Čo sa popisu myši týka, nie je tu nič objavného k rozoberaniu. Klasický tvar, dve tlačítka na hornej strane, viacsmerové koliesko z gumy. Na spodnej strane trojica teflónov zaisťujúcich stabilitu a dobrú kĺzavosť myši po podložke, alebo podklade. Laserový senzor je spolu s batériami a On/Off prepínačom posledná vec, ktorú na brušku myšiaka nájdete.

Logitech V470

Čo by som myši vytkol, je absencia väčšieho počtu tlačítok, niekto síce môže namietať, že pre obyčajnú prácu nenájdu využitie. Ale aspoň jedno bočné tlačítko pre funkciu Späť, alebo čokoľvek iné…by uvítal snáď každý. Cena myši je vďaka tejto absencii, a aj vďaka hmotnosti, žiaľ, podľa môjho posúdenia príliš vysoká. Na druhej strane ponúkne vynikajúcu ergonómiu, tak isto, ako aj design. Senzor sa nehodí pre hráčov, ale hlavnou zbraňou tejto myši je mobilita, ktorú využijú hlavne majitelia notebookov s integrovaným Bluetoothom.

Logitech V470

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 2

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Logitech V470


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.