Preposlať Samsung vyvíja GDDR5 pamäte pre rýchle grafické karty

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Samsung vyvíja GDDR5 pamäte pre rýchle grafické karty

24.05.2008 | Jan Güttler | Príslušenstvo | Komentárov: 0 |

Posledným stelesnením dvojitej rýchlosti prenosu dát pamätí majú byť nové GDDR5 pamäte, ktoré sú určené pre najvýkonnejšie grafické a video karty. Poďme si povedať, ako Samsung pracuje na tejto technológii a čo by mohla ešte priniesť.

Posledným stelesnením dvojitej rýchlosti prenosu dát pamätí majú byť nové GDDR5 pamäte, ktoré sú určené pre najvýkonnejšie grafické a video karty. Poďme si povedať, ako Samsung pracuje na tejto technológii a čo by mohla ešte priniesť. Tieto najrýchlejšie pamäte dosahujú na chipsete prietoku dát rýchlosť 6Gbit/s, teda dvakrát viac, ako v GDDR3 pamätiach, hovorí Samsung. Šírka pásma v 512MB verzii činí 24 GB, čo postačí pre prehrávanie 16 DVD naraz. Nový typ pamätí je rovnako o 20 percent úspornejší na energiu, než je to v predchádzajúcej technológii.

Samsung vyvíja GDDR5 pamäte pre rýchle grafické karty

GDDR5 sa momentálne testujú a premýšľa sa o tom, že by svoje využitie mohli nájsť aj v herných konzolách. Väčšia produkcia je plánovaná na prvú polovicu roka 2008. Predpokladá sa, že sa najskôr objavia nové GDDR5 pamäte v high-endových kartách, ako napríklad v „NVIDA GeForce 9 series“ či „AMD (ATI) HD 3000 series“. Podľa Samsungu bude do roku 2010 používať GDDR5 pamätí viac, ako polovica high-endových počítačových kariet, ak nie nejaké z mainstreamu. Avšak to je myslím skutočne predčasná prognóza, necháme všetko na „computing evolution“.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Samsung vyvíja GDDR5 pamäte pre rýchle grafické karty


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.