Preposlať Teac HD-15C-OTC-250 – trpaslík do vrecka

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Teac HD-15C-OTC-250 – trpaslík do vrecka

08.01.2008 | Filip Kříž | Príslušenstvo | Komentárov: 0 |

Obľúbené prirovnanie " malý veľký muž" , sa dá použiť nie len pre ľudí, ale tiež pre disky.. dnes sa pozrieme na jeden z takýchto "malých veľkých diskov".

Obľúbené prirovnanie " malý veľký muž" , sa dá použiť nie len pre ľudí, ale tiež pre disky.. dnes sa pozrieme na jeden z takýchto "malých veľkých diskov".

Teac HD-15C-OTC-250 – trpaslík do vrecka

Veľkosť je atribútom, ktorý sme zatiaľ nepovažovali za hlavný. Pokiaľ ste ale Vy niekedy túžili po disku, ktorého najväčšou výhodou je veľkosť, teda skôr "malosť" :), bude pre Vás tento miniatúrny externý disk tým pravým spoločníkom.

Teac HD-15C-OTC-250 – trpaslík do vrecka

Budúcnosť patrí minimalizmu, ako sa vraví v jednom skvelom, dnes už legendárnom filme o vnútornom vesmíre. Touto myšlienkou sa riadil i Teac pri tvorbe tohto externého disku. Jeho sila nie je v cene, teda v pomere ceny za GB, dizajnovo nie je na tom zle, ale nie je ani obzvlášť výnimočný.Čo sa týka vlastností, ako je rýchlosť apod., sú na trhu aj v tomto smere lepšie kúsky. Ale čo sa týka veľkosti, môže sním súperiť len málokto. Nielen , že palcové rozmery má v rozmedzí 2,5 palca, ale i v mm sú jeho rozmery pôsobivé.70 x 11 x 125 , to sú hodnoty, s ktorými sa vojde ozaj všade a tak Vám rozhodne nebude na obtiaž. Jeho tvar je navyše uspôsobený na časté cesty , čierny hliníkový kryt orámovaný chrómovou linkou, Vám nebude robiť hanbu .

Teac HD-15C-OTC-250 – trpaslík do vrecka

Teraz, keď poznáte silné stránky tohto malého veľkého zázraku, pozrime sa na miesta, kde má slabiny. Diskové platne sa točia rýchlosťou 4200 až 5400 otáčok za minútu, hlučný teda nie je, ale táto rýchlosť určite nie je jednou z najrýchlejších a tiež odozva je až 15 ms.Dva mega cache sa tiež nedajú považovať za luxus, lepšie povedané vyrovnávacej pamäte je žalostne málo. Niektoré stratené body disk naberá pri jeho softwarových vymoženostiach , dokáže jedným stlačením tlačidla previesť funkciu zálohy, obnovy a synchronizácie, presne podľa Vašich potrieb a požiadaviek.

Teac HD-15C-OTC-250 – trpaslík do vrecka

S počítačom môžete disk spojiť cez USB 2.0, ktoré je samozrejme kompatibilné so staršou verziou USB, ale rozumnejšou voľbou je spojiť tento externý disk s PC cez rozhranie eSATA- ktoré je rýchlejšie. Tento "mazlíček" je vhodný pre všetkých, ktorí často nosia disk so sebou, radi a veľa cestujú a sú neustále v pohybe. Pokiaľ jeho veľkosť nedokážete náležite oceniť , je rozhodne lepšie investovať do výkonnejšieho disku, s ktorým budete mať o kúsok rýchlejší hardware a tiež výsledok rovnice " pomer cena a veľkosť kapacity disku" bude pre Vás určite prijateľnejší.

Teac HD-15C-OTC-250 – trpaslík do vrecka

  • Rozmery [mm]: 70 x 11 x 125
  • Rozhranie: eSATA, USB 2.0
  • Kapacita [GB]: 250
  • Priemerný vyhľadávací čas [ms]: 15
  • Vyrovnávacia pamäť [MB]: 2

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Teac HD-15C-OTC-250 – trpaslík do vrecka


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.