Preposlať Genius Traveler 355

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Genius Traveler 355

28.11.2007 | Filip Kříž | Príslušenstvo | Komentárov: 0 |

Ako sme sa už niekoľkokrát presvedčili, prísť na trh s niečím neokukaným, je dnes naozaj ťažké. Prísť s niečím novým na trh takých periférií, akými sú myši, sa mnohým môže zdať ako nadľudská úloha. Napriek tomu sa to firme Genius podarilo…

Ako sme sa už niekoľkokrát presvedčili, prísť na trh s niečím neokukaným, je dnes naozaj ťažké. Prísť s niečím novým na trh takých periférií, akými sú myši, sa mnohým môže zdať ako nadľudská úloha. Napriek tomu sa to firme Genius podarilo… Hneď na začiatku bude dobré ujasniť si niekoľko vecí, rovnako ako by to malo byť pred nákupom každého výrobku. Základným faktorom, ktorý by mal zákazníka ovplyvniť v jeho výbere, sú samozrejme jeho požiadavky na schopnosti, ráz a samozrejme cenu myši. Táto myš je primárne určená (svojou veľkosťou napríklad) k notebookom a prevažne pre obyčajných užívateľov – ľudí, ktorí ju budú používať pri kancelárskej práci. Pre hráčov, či grafikov nie je, a preto hľadať negatívy plynúce z jej neschopnosti v tomto smere, by nebolo fér.

Genius Traveler 355

Myška má dve tlačítka, ktoré sú prakticky takmer v rovine s telom myšky, ale sú citlivé a tak s ich používaním nie je problém, klikať sa vám rozhodne špatne nebude, stačí si len zvyknúť na rozmery myšky, ktorú by som bez váhania nedokázal zaradiť ani medzi notebookové mini-myši, ani medzi obyčajné veľké myši. Jej veľkosť je tak v praxi veľmi univerzálna a padne do ruky každému. Váha myši je veľmi malá (s tým je spojená nulová zotrvačnosť, na ktorú bude potrebné si chvíľu zvykať), údajne niekde okolo 55 gramov. Telo myši je z dvoch materiálov, pričom boky sú z praktických dôvodov z oveľa menej kĺzavého materiálu a na omak pôsobí myš príjemne. Dve tlačítka je dnes žiaľ málo, ale pre obyčajný všedný deň v práci postačia. Sila myši je totiž niekde inde. Pýtate sa kde je koliesko ?

Genius Traveler 355

Koliesko nie je! Namiesto kolieska je v zadnej časti myši optický senzor veľmi podobný tomu, ktorý sa používa na opačnej strane myši. Jeho funkcia ale spočíva v tom, že sníma pohyb objektu (v tomto prípade prsta) a potom sú tieto informácie prevedené ako inštrukcie od kolieska pre PC. Všetko funguje veľmi presvedčivo a nebál by som sa povedať, že ide rozhodne o veľmi zaujímavý pokus ísť novou cestou. Nádeje na úspech sú podľa môjho názoru veľmi dobré. Problémy s mechanikou kolieska, jeho zanášaním, cvakaním, nepresnosťou a podobne? Na to môžete pri tejto myške zabudnúúť! Pokiaľ máte obavy o funkčnosť senzora pri horších podmienkach (napríklad špina, pot), tak vás obáv zbaví pár minút práce s touto myškou a zistíte, že používaním „kolieska“ jeho senzor prakticky neustále čistíte, a preto 10/10 za inováciu, funkčnosť a všetko ostatné. Nie je čo vytknúť. Naviac, tento mechanizmus je presvetlený elegantnou modrou diódou, takže naviac skvele vyzerá a dáva myške vzhľad, ktorý nemá žiadna iná!

Genius Traveler 355

Pre stolný počítač možno nie je táto myš tou najlepšou, ale pokiaľ by som si vyberal myš k notebooku a z nejakého dôvodu by som nechcel Revolution model od Logitechu, či by som chcel proste len skúsiť niečo iné, rozhodne nešliapnete s touto myškou vedľa. Naviac, cena je na dnešné pomery úplne mimo realitu značkových výrobcov (500 Sk)…Pre veľkú časť zákazníkov by to mohol byť veľmi pádny argument, a tak tejto myši, predovšetkým na poli notebookov, predpovedám úspech.
  • 1,5m dlhý kábel
  • 2 tlačítka
  • Optický senzor namiesto kolieska (4 smery)
  • váha cca 55 gramov
  • laserový senzor
  • rozlíšenie 1600 CPI

Genius Traveler 355

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 1

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Genius Traveler 355


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.