Preposlať Western Digital uvádza 320GB HDD do notebookov

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Western Digital uvádza 320GB HDD do notebookov

15.11.2007 | Jan Güttler | Príslušenstvo | Komentárov: 0 |

Notebooky sa dočkali ďalšieho pokroku v oblasti ukladania dát na pevné disky a môžete sa tak tešiť z novinky v podobe pevného disku Western Digital s kapacitou nádherných 320GB.

Notebooky sa dočkali ďalšieho pokroku v oblasti ukladania dát na pevné disky a môžete sa tak tešiť z novinky v podobe pevného disku Western Digital s kapacitou nádherných 320GB. WD (Western Digital) nedávno oznámil príchod nového HDD na trh s hardwérom. Jedná sa o model Scorpio s veľkosťou 2,5 palca, pripojený cez rozhranie SATA. Viac prezident a generálny riaditeľ divízie pevných diskov WD hovorí: „Na súčasnom trhu sa stále viac užívateľov zameriava na aplikácie, ktoré (ako pre kancelárske, tak pre domáce použitie) vyžadujú stále viac a viac priestoru pre úschovu dát.“ A nie sú to samozrejme len aplikácie, môže to byť rovnako hudba, fotografie či filmy. Nový disk (napríklad) pojme až 100 hodín videa v DVD kvalite. Čo sa rýchlosti rotácie platne týka, WD zostal pri tradičnej a dnes najrozšírenejšej rýchlosti 5400 RPM.

Western Digital uvádza 320GB HDD do notebookov

Pokrok je nielen vo vysokej kapacite HDD, ale aj v zdokonalení firmwéru alebo ochrany hardwéru pred mechanickým poškodením. Odolnosť voči otrasom zodpovedá kategórii, do ktorej pevný disk spadá, teda do kategórie pre mobilé zariadenia. V neposlednej rade došlo k pokroku aj v spotrebe, ktorá je rovnako ako hlučnosť a vibrácie nižšia. Cena pevného disku Western Digital 320GB Scorpio 2,5“ by mala byť 200$, pričom jednotku by sme mali v blízkej dobe nájsť v najnovších notebookoch.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 2

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Western Digital uvádza 320GB HDD do notebookov


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.