Preposlať Razer Lachesis

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Razer Lachesis

07.11.2007 | Filip Kříž | Príslušenstvo | Komentárov: 0 |

Razer prichádza na trh s novou myšou, ktorá má za úlohu poraziť Sidewinder a samozrejme konkurovať ďalšiemu veľkému rivalovi od firmy Logitech. Ako si vedie v boji tento veľmi elegantný model s podivným názvom, sa dočítate v tejto recenzii.

Razer prichádza na trh s novou myšou, ktorá má za úlohu poraziť Sidewinder a samozrejme konkurovať ďalšiemu veľkému rivalovi od firmy Logitech. Ako si vedie v boji tento veľmi elegantný model s podivným názvom, sa dočítate v tejto recenzii. Už na prvý pohľad je jasné, že táto myš sa, rovnako , ako MS SideWinder, nebude škatulkovať do kategórie" myš pre všetkých, myš na všetko".Pokiaľ by sme mali vzhľad, alebo ešte lepšie povedané prvý dojem porovnať s produktom od MS, je na prvý pohľad zreteľné, že pokiaľ SideWinder stavil na extravaganciu a neobvyklý vzhľad , potom Lachesis ide elegatnou a nenápadnou cestou, o to viac je však tajomný vzhľad myši atraktívny. Myš je spracovaná kompletne v čiernej farbe, bez akýchkoľvek rušivých či prehnaných, výrazných prvkov, farieb a podobne. V tomto smere, ale asi nejde myš objektívne posúdiť, lebo každý má , čo sa týka dizajnu iný vkus. Na druhej strane sa jej nedajú uprieť dokonalé krivky a ladné tvary, dávajúce tejto myši nezameniteľný ráz. Obrovským plusom a iste i dizajnérskym orieškom, je ergonomické spracovanie. Na úkor vzhľadu totiž nepadlo vôbec nič, a tak sa myš drží skutočne skvele , vďaka protikĺzavým prvkom a čo viac, myš je vhodná konečne i pre ľavákov, drží sa obidvomi rukami rovnako pohodlne.

Razer Lachesis

Razer Lachesis

Na myši nájdete krásny počet tlačidiel a to rovných deväť. Dve základné nikoho neprekvapia, pod kolieskom nájdete dve malé, pre detailnú zmenu rozlíšenie senzoru ( k tomu sa ešte dostaneme ) a posledné štyri sú po dve na každom boku myši. Ako posledné , deviate tlačidlo, funguje klasicky stlačenie presvetleného kolieska. Myš sa vyrába v dvoch variantách, na výber máte z bielej a tradičnejšej modrej farby presvetlenia. Tlačidlá sú vybavené technológiou Hyperesponse,takže reagujú skutočne bleskovo. Za to vďačí myš, ale i svojej odozve a tak sa poďme pozrieť na jej funkčné vlastnosti. Ako som už načrtol, odozva myši je len 1 ms, tomuto číslu nie je čo vytknúť, ani keby sme chceli. Presnosť myši zaisťuje použitý laserov snímač 3G Precision s rozlíšením až 4000dpi. Rozlíšenie je možné plynulo nastavovať po skutočne detailných 125dpi, pomocou softwaru , alebo už cez spomínané tlačidlá pri koliesku.Spolu s veľmi kvalitným senzorom sa na absolutne vernom pohybe kurzoru myši podieľa i 16bitov široký dátový prenos a rýchlosť snímania a 1000Hz. Myš pracuje tiež v Always-on-Mode režime , pokiaľ sa vám niekedy s lacnejšou myšou stalo , že po dlhšej dobe nečinnosti nereagovala okamžite a chvíľu jej to trvalo, než sa prebudila späť k životu:), potom viete o čom hovorím - toto sa Vám s Lachesis nikdy nestane.

Razer Lachesis

Razer Lachesis

Za vyššiu cenu , ľahko presahujúcu 2 tisíc korún, dostanete novú, najmodernejšiu myš, s absolútne presným laserovým senzorom, deviatim tlačidlami, pozláteným USB konektorom a inmi vecami, ktoré Vás rozhodne milo prekvapia. Okrem ceny nie je myši čo vyknúť, ale za dokonalý vzhľad a prakticky najlepší senzor na trhu ( a určite tiež značku kvality, ktorou Razer určite je ) sa platí. Pokiaľ ste teda grafik, presvedčený :)hráč FPS, ktorý potrebuje novú myš, či snáď bohatší užívateľ, ktoré mu sa táto myš skrátka páči a využije ju i len na obyčajné činnosti, tak nemáte o čom premýšľať. Na druhej strane 4000dpi nájdu ťažko využitie a na trhu je dnes niekoľko myší tiež s vysokou kvalitou a menšou cenou.

Razer Lachesis

Razer Lachesis

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Razer Lachesis


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.