Preposlať Hitachi – 4TB disk

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Hitachi – 4TB disk

18.10.2007 | Jan Güttler | Príslušenstvo | Komentárov: 0 |

Hitachi – 4TB disky již v roce 2011

V pondelok spoločnosť Hitachi odhalila novú technológiu vyvinutú jej laboratóriami, ktorá by mala sštvornásobiť kapacitu dnešných pevných diskov až na 4TB.Týchto nových diskov, by sme sa mohli dočkať už v blízkej budúcnosti, konkrétne v roku 2011. Nová technológia kolmého zápis využíva 50nm až 30nm záznamových hláv oproti dnešným 70nm. Hlavy sú nazývané v skrátenej podobe CPP-GMR, alebo „current perpendicular-to-the-plane giant magnetoresistive“. Spoločnosť uvádza, že jej nová technológia naviac znižuje hlučnosť disku. Technológia CPP-GMR využíva tiež zdokonalený magnetický povrch , pričom firma prekonáva súčasnú hranicu nahustenia dát na jednu platňu, ktorá bola považovaná za " neprekonateľnú"( v porovnaní s dnešnými TMR diskami- tunnel-magnetoresistive).

Hitachi – 4TB disk

Prvé, reálne použiteľné hard-disky, by mali prísť na trh v roku 2009, spočiatku budú založené na technológii 50nm, potom by mali prejsť na technológiu 30nm. Hitachi tvrdí, že v roku 2009 bude hustota dát na jednom palci štvorcovom 500 GB, teda viac ako dvojnásobne oproti dnešnému stavu(200Gb). Podľa predpovedí, by mala technológia dosiahnuť vrchol pri jednom bite na štvorcový palec, ale to " až" v roku 2011. Napriek tomu, že spoločnosť Hitachi nepovedala priamo, aké disky budú konkrétne vydané na úvod, odhaduje sa, že CPP-GMR technológia dovolí približne 4x znásobť kapacitu dnešných diskov, teda ponúkne nám až 4TB disky, určené pre desktopy a až 1TB disky pre notebooky.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 4

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Hitachi – 4TB disk


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.