Preposlať MS Habu

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

MS Habu

08.08.2007 | Filip Kříž | Príslušenstvo | Komentárov: 0 |

V nasledujúcom seriály sa pozrieme na niekoľko najvýraznejších myšiek, ktoré môžete v dnešných dňoch pripojiť k vašemu notebooku. Prvé sa pod sudcovo kladivo dostane zaujímavý počin s menom Microsoft Habu. Pokiaľ máte averziu k všetkému, čo sa k firme...

V nasledujúcom seriály sa pozrieme na niekoľko najvýraznejších myšiek, ktoré môžete v dnešných dňoch pripojiť k vašemu notebooku. Prvé sa pod sudcovo kladivo dostane zaujímavý počin s menom Microsoft Habu.

MS Habu

Pokiaľ máte averziu k všetkému, čo sa k firme Microsof viaže, môžete byť v kľude. Túto myšku má na svedomí spoločne s firmou, ktorá je na podobné periférie, dalo by sa povedať, odborník, a tak všetky predsudky môžete dať na stranu. Dva magnety sa spojili a vznikla Habu...Kombinácia skúseností MS (je potrebné priznať, že v histórii pár zaujímavých myšiek skutočne vyprodukovali) a Razer ( k tejto firme myslím netreba nič dodávať, ich profesionálne herné myši či podložky dnes nepozná asi skutočne len málokto).

MS Habu

Designovo je myška skutočne pekná a na stole Vám hanbu rozhodne robiť nebude, kombinácia prvkov MS a Razeru sú jasne čitateľné. Na stole Vám bude svietiť nie len scrollovacie koliečko, ale tiež efektná ukľudňujúca modrá linka tiahnuca sa okolo celej myšky. Myš svieti veľmi intenzívne dokonca aj za denného svetla, ale bohužiaľ za tmy bočné tlačidlá neuvidíte. Avšak sú dobre hmatateľné, a tak by sme to ako veľké mínus nevideli. Tlačidlá sú v obvyklých tvaroch aj veľkostiach, myš skvele padne do ruky a ani po dlhej dobe vás ruka bolieť rozhodne nebude, či už sa budete venovať kancelárskej práci, internetu či hrám. Najhoršie sú dostupné tlačidlá nad koliečko, ale s trochou tréningu sa Vám snáď podarí ich zaradiť do repertoáru. V ergonómii sa myš radí k špičke na trhu. Teda pokiaľ ste pravák. Ľaváci majú s touto myšou stopku a nepomôže ani meniteľný modul bočných tlačidiel.

MS Habu

Laserový snímač umiestnený logicky na spodnej strane s rozlíšením 2000 DPI a s rýchlosťou snímania až 7080 FPS (snímky za sekundu) je bez chybičky, odozva je podľa výrobcu neprekonateľná jedna milisekunda, tak ak ste občasný alebo napr. hardcoreový hráč hier, celkom iste pre vás nebude táto myška krokom vedľa. Snímač je až nápadne podobný či dokonca rovnaký ako pri modely Razer Copperhead, a vlastne aj ďalšie parametre ako akcelerácia až 20G a rýchlosť pohybu až 45 palcov za sekundu, sú rovnaké. A veď prečo meniť niečo, čo sa osvedčilo?

MS Habu

Software ponúka nastavenie všetkého čo len budete potrebovať, pravdaže k tomu, aby ste myš aj software využili ako to len pôjde, si budete musieť prejsť malú odyseou v podobe problému s inštaláciou ovládačov aj firmwaru pre myšku. Pokiaľ sa Vám to ale podarí, budete mať k dispozícii perfektný software, kde si nastavíte nespočetne skratiek a pod. Avšak prečo výrobca pustí do obehu myš, ktorú nie je možné štandardne nainštalovať, aby fungovala ako má, mi nie je celkom jasná a bohužiaľ je to veľké mínus, pretože takúto chybu, na ktorú doplatí prakticky každý užívateľ, by si taký kolos ako MS+Razer nemali dovoliť. Nedá sa nič robiť, body dolu.

MS Habu

MS Habu je veľmi dobrá myš s pekným vzhľadom, dobrou ergonómiou so značkou len pre pravákov, vynikajúcim senzorom a pár vadami na kráse. Ale aj tak ide o nadpriemernú myš, s ktorou budete spokojný či už hráte hry alebo používate PC na prácu.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 11

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku MS Habu


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.