Preposlať Predstavený mobilný procesory Intel Core 2 Extreme

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Predstavený mobilný procesory Intel Core 2 Extreme

20.07.2007 | Jan Güttler | Technológia | Komentárov: 0 |

Intel predstavil svoj nové extrémne výkonné procesory do notebookov. V názve procesoru sa stretneme aj s už spomínaným slovom "extreme". Pýtate sa prečo? V tom prípade čítajte ďalej.

Intel potvrdil vypustenie svojich mobilných procesorov rady Core 2 Extreme do predaja. Prvým čipom, ktorý sa objaví v mobilných zariadeniach, bude model X7800, ktorý vychádza od svojho predchodcu určeného pre desktopy. Procesor bude taktovaný na frekvencií nádherných 2,6GHz, pričom spotreba bude len 44W, zatiaľ čo rýchlosť zbernice bude 800MHz. Násobič procesoru je naviac odomknutý, čo dovoľuje fanúšikom s prístupom k správnym nástrojom nastaviť výkon dokonca ešte ďalej, než na aký je taktovaný. Môžete sa spoľahnúť tiež na lepšie tepelné zaťaženie, ktoré je veľmi potrebné pre pretaktovanie.

Predstavený mobilný procesory Intel Core 2 Extreme

Model X7800 by mal byť už dnes dostupný všetkým dealerom a iným predajcom spolupracujúcim so spoločnosťou Intel v cene 851$ pri odbere viac ako 1000 kusov, čo je v prepočte na naše peniaze približne 21 000 Sk za jeden čip. Môžete si tak urobiť predstavu, koľko asi bude hodnota takéhoto čipu v novom notebooku. Čoskoro by mal Intel oznámiť tiež príchod ďalšieho extrémne výkonného procesoru X7900 o frekvencii 2,8 GHz a v roku 2008 sa môžeme tešiť na prvý mobilný quad-core, teda štvor-jadro.

Predstavený mobilný procesory Intel Core 2 Extreme

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 1

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Predstavený mobilný procesory Intel Core 2 Extreme


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.