Preposlať Dell Inspiron™ 6400

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Dell Inspiron™ 6400

14.06.2007 | Jan Bilík | Recenzia | Komentárov: 0 |

Nakoľko spoločnosť Dell ponúka kompletnú zmenu hardware vo svojich notebookoch, tak som sa rozhodol dnešnú recenziu venovať notebooku s konfiguráciou, ktorá by mi vyhovovala. Tak sa na to poďme pozrieť.

Nakoľko spoločnosť Dell ponúka kompletnú zmenu hardware vo svojich notebookoch, tak som sa rozhodol dnešnú recenziu venovať notebooku s konfiguráciou, ktorá by mi vyhovovala. Tak sa na to poďme pozrieť. Spoločnost Dell podľa môjho názoru ponúka najlepší pomer cena ku výkonu u všetkých svojich notebookov, nech už si ich upravíte akokoľvek. Notebook, ktorý som si nakonfiguroval ja nepresahuje cenu 29 000 bez DPH a spĺňa všetky moje požiadavky na notebook. Dell si naviac nehrá na reklamné triky typu Windows Vista ready, ale môžete si v každom notebooku zvoliť akýkoľvek systém chcete, od Windows XP Home po Windows Vista Ultimate. Proste dostanete tú konfiguráciu presne podľa vašich predstáv.

Dell Inspiron™ 6400

Ja som si ako základ zvolil procesor Intel Core Duo T2050 na frekvencii 1,60Ghz a pamäte cache 2MB L2, ktorý je zároveň ako východzí. Je možné zvoliť iné silnejšie procesory Core 2 Duo, ale verím, že si s týmto procesorom bohato každý vystačí. Dell Vám ponúkne aj zmenu monitora, ale myslím, že pokiaľ nebudete používať notebook na profesionálnu grafiku, tak si vystačíte s východiskovým modelom rovnako ako ja. To je konkrétne 15,4 palcový širokouhlý monitor s maximálnym rozlišením 1280x800dpi. Verím, že zmenu farby nemusím nijako komentovať, každý si vyberie, čo sa mu páči. Východziu pamäť 2x512MB som zmenil na 2x1024MB, čo ma stálo 2770 Sk naviac. Myslím, že 1024MB je v dnešnej dobe celkom málo a za optimum považujem 2048MB, s touto kapacitou si vystačíte takmer u čohokoľvek. Konfigurátor Vám ponúkne aj možnosť dokúpenia externej disketovej mechaniky, ale diskety ja považujem za pomalé, malé, nespoľahlivé, no proste už mŕtve. Najdôležitejšia zmena, čo som vykonal, bola zmena HDD. Konkrétne harddisk o veľkosti 80GB, ale to hlavné, čo som zmenil je rýchlosť otáčok harddisku a to z 5400ot/s na 7200ot/s. Veľmi som uvítal možnosť zmeniť rýchlosť otáčok, nakoľko v prípade použitia stránkovacieho súboru, nepoznáte rozdiel v rýchlosti od desktopu. Konečne sa notebook svojou rýchlosťou vyrovná desktopu. Veľmi vítaná zmena. Ďalej som upravil optickú mechaniku z východzej kombo na dvojvrstvú vypalovačku, bez vypalovania DVD sa dnes už naozaj nezaobídem. Pre tých, ktorí majú vysoké požiadavky na výdrž, je možnosť si prikúpiť ďalšie batérie a zvýšiť tak výdrž notebooku až o polovicu. Hráčov zase poteším možnosťou dokúpenia neintegrovanej grafickej karty, ktorá síce nepatrí k tým lepším, ale rozhodne rozdiel vo výkone od integrovaného riešenia je badateľný. Obsiahnuté je pochopiteľne aj Wifi, je možné síce zmeniť aj toto, ale jediné čo skutočne zmeníte je výrobca, takže je to celkom zbytočnosť. Ďalšia možnosť nastavenia ma opäť veľmi potešila, nakoľko ja bluetooth v notebooku vyžadujem, ale níekto nie. Východzie nastavenie je bez bluetooth, takže ja som si pochopitelne bluetooth hneď pridal. Vďaka ti Dell. Ďalej už je k výberu len software, či je to niektorý z kancelárskych, OS, antivirový, atď…. Proste všetko potrebné k základnej výbave.

Dell Inspiron™ 6400

Zhrnutie:

Konfigurátor na stránkách Dellu je naozaj zázrak a týmto smerom by sa mal uberať každý výrobca. Za krásnu cenu si vyberie podľa svojho gusta naozaj každý užívateľ. Každý si vyberie, čo preferuje a čo nepreferuje môže zrušiť. Milujem túto krásnu možnosť voľby.

Dell Inspiron™ 6400

Klady:

  • Každý si vyberie, čo potrebuje
  • Pomer cena/výkon
  • Uspokojí každého užívateľa
  • Fantastický záručný i pozáručný servis

Zápory:

Dovoz až z Írska, takže vyššie náklady na dopravu Naozaj nič nie je dokonalé?

Dell Inspiron™ 6400

Dell Inspiron™ 6400

Dell Inspiron™ 6400

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 13

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Dell Inspiron™ 6400


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.