Preposlať Averatec 1000 – malý a ľahký

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Averatec 1000 – malý a ľahký

24.10.2005 | Pavel Zámečník | Recenzia | Komentárov: 0 |

V krátkosti sa pozrime na subnotebook od firmy Averatec. V sérii Averatec 1000 existujú dva modely AV 1050, na ktorý sa pozrieme zblízka a AV 1020. Pri prvom pohľade Vás iste zaujme vzhľad tohto notebooku.

V krátkosti sa pozrime na subnotebook od firmy Averatec. V sérii Averatec 1000 existujú dva modely AV 1050, na ktorý sa pozrieme zblízka a AV 1020. Pri prvom pohľade Vás iste zaujme vzhľad tohto notebooku. Horná časť je prevedená v čiernej farbe a vnútrajšok je celý v bielej farbe. Spodná srana notebooku je svetlo strieborná. Svojimi rozmermi 26x202x29 mm a hmotnosťou 1,6 kg sa zaraďuje medzi najkompatnejšie modely na trhu. I cez celkovú mal veľkosť notebooku je jeho klávesnica dostatočne veľká a písanie na nej je veľmi pohodlné. V priestore nad klávesnicou sú umiestnené dva reproduktory , ktoré sú zabudované v mriežke, ktorá vedie po celej diaľke klávesnice. Pod reproduktormi je umiestnené tlačidlo napájania a ovládania multimédií. Na pravej strane nájdete výstup a vstup audia, dva USB 2.0 porty, výstup chladenia a VGA konektor pre pripojenie externého monitoru. Tiež tu nájdeme čítačku 4-in-1. Na ľavej strane je DVD mechanika a tiež PCMCIA slot.Tiež na tejto strane nájdete port FireWire a konektor modema ako i konektor pre pripojenie sieťového káblu. Pod klávsnicou noteboku sú umiestnené ledky indikujúce napájanie, WiFi, HDD, NUM LOCK, CAPS LOCK a kontrolku nabíjania batérie. Averetac 1050 je "poháňaný" procesorom IntelPentium M 733 s 2 MB cache, postaveným na technológii Centrino. Ďalej tento model prichádza s 512 MB RAM, čo z neho robí dobrý model pre prácu na cestách, pri zachovaní stále slušného výkonu celého notebooku. Harddisk pri modeli AV1050 má veľkosť 80 GB u nižšieho modelu AV 1020 je to 60 GB. Z optických mechaník máte na výber medzi combo mechanikou DVD/CD-RW či DVD-RW. Notebooky zo série AV 1000 sú vybavené displejom 10,3". Displej podporuje technológiu AveraBrite, ktorá je podobná technológii Sony Brite. Obrazovku notebooku je možné sledovať v rozlíšení 1280x760 bodov, čo je ideálne pre sledovanie DVD filmov či pre prácu s tabuľkovými procesormi. O grafiku sa stará čip Intel 855GME s 64 mB pamäťu, ktorá je zdieľaná s operačnou pamäťou . O zvuk sa stará zvuková karta Realtek AC97. S okolnými počítačmi môžete komunikovať pomocou zabudovanej technológie Wifi, ktorú teto modely tiež podporujú. Li-lon batéria má kapacitu 4800 mAh a dokáže poháňať notebook až po dobu piatich hodín, pri ekonomickom zaobchádzaní.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Averatec 1000 – malý a ľahký


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.