Preposlať HyperMix noviniek 6

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HyperMix noviniek 6

11.06.2008 | Jan Güttler | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Dnes sa dozviete veľa zaujímavostí. Iomega totiž predstavila zaujímavý prenosný harddisk, Intel pravdepodobne vydá nové duálne procesory Atom neskôr a vyzerá to, že Microsoft si kúpu Yahoo rozmyslel.

Dnes sa dozviete veľa zaujímavostí. Iomega totiž predstavila zaujímavý prenosný harddisk, Intel pravdepodobne vydá nové duálne procesory Atom neskôr a vyzerá to, že Microsoft si kúpu Yahoo rozmyslel.

HyperMix noviniek 6

Iomega vypúšťa nový externý ultra prenosný harddisk eGo Camo, ktorý zaujme predovšetkým netradičným „maskovaným“ designom. Na disk uložíte až 250GB dát a tie sa prenášajú do desktopu pomocou vysokorýchlostného USB 2.0. Jednotka má rozmer 2,5“ a je výhradne napájaná pomocou USB. Rozmery teda určujú kategóriu, do ktorej externý harddisk spadá, teda do ultra prenosných „vreckových“ harddiskov. eGo Camo je kompatibilný s Windows Vista, XP, 2000 a s operačným systémom Mac OS X 10.1.5. Cena 150 dolárov je vcelku rozumná, u nás by harddisk stál cca 3000 korún.

HyperMix noviniek 6

Ďalšou novinkou je, že očakávaný dýtum vydania dvojjadrových mikroprocesorov Intel Atom bude asi odsunutý. Vyplýva tak aspoň zo správy serveru Fudzilla. Procesory Atom sa vyznačujú pokrokovou výrobnou technológiou a hlavne neobyčajne nízkou spotrebou okolo 8W. Nové duálne procesory by mali byť k dispozícii do konca tohto roka.

HyperMix noviniek 6

Na záver taktiež niečo z oblasti internetu a softwaru. Microsoft po vysokých nárokoch predstaviteľov spoločnosti Yahoo, ktorú chcel kúpiť, od kúpy odstúpil. Konkrétnym dôvodom boli vysoké požiadavky na cenu akcií. Yahoo požadovalo od Microsoftu minimálne 37 dolárov na akciu, pričom Microsoft ponúkal 33 dolárov. Cena bola už tak dosť vysoká, ale nie nadarmo sa hovorí, že kto chce veľa, nemá nič. Po tejto správe okamžite na trhu s cennými papiermi cena akcií Yahoo klesla, kým Microsoft si dobre polepšil. Uvidíme, ako sa situácia bude vyvíjať ďalej, pretože predstavitelia Yahoo začali o predchádzajúcej ponuke Microsoftu hluboko uvažovať. Otázkou je, či už nie je príliš pozde.

HyperMix noviniek 6

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku HyperMix noviniek 6


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.