Preposlať Acer pripravuje nové notebooky s Blu-ray

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Acer pripravuje nové notebooky s Blu-ray

20.03.2008 | Jan Güttler | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Spoločnosť Acer plánuje uviesť už v tomto štvrťroku nové „HD-schopné“ notebooky s netradičými veľkosťami 16 a 18,4 palca. <strong>Nové laptopy prinesú tiež Blu-ray mechaniku s možnosťou napaľovať na médiá s veľkosťou až 50GB.

Spoločnosť Acer plánuje uviesť už v tomto štvrťroku nové „HD-schopné“ notebooky s netradičými veľkosťami 16 a 18,4 palca. Nové laptopy prinesú tiež Blu-ray mechaniku s možnosťou napaľovať na médiá s veľkosťou až 50GB.

Acer pripravuje nové notebooky s Blu-ray

Nemenovaný predstaviteľ Acera potvrdil správy o nových dvoch formátoch notebookov, ktoré budú prvými širokouhlými laptopmi svojho druhu. Cieľom je vyvolať v ľuďoch pri sledovaní HD videa lepší pocit. Displeje oboch zariadení budú disponovať rozlíšením 1920 x 1080 pixelov, teda plným HD rozlíšením, alebo tiež môžeme povedať takzvaným rozlíšením s 1080p. Vďaka integrovanej Blu-ray jednotke si tak budete môcť prehrát akýkoľvek HD film tej najvyššej kvality a vychutnať si ho na špičkovom displeji.

Acer pripravuje nové notebooky s Blu-ray

Acer pripravuje nové notebooky s Blu-ray

Iné špecifikácie ohľadne dvoch nových notebookov neboli zverejnené. Ale aj tak, môže sa predpokladať, že Blu-ray bude vyžadovať procesory Intel Core 2 Duo a grafiku nVidia, rovnako, ako minimálne 2 GB operačnej pamäte. Ale o tom by sme sa mohli len dohadovať. Podstatným faktom je, že pre prehranie HD obsahu bude potrebný výkonný dvojjadrový procesor a výkonná grafická karta s vlastnou pamäťou. Cena by sa mala v závislosti na konfigurácii a type displeja pohybovať medzi 40 – 50 tis. Sk.

Acer pripravuje nové notebooky s Blu-ray

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Acer pripravuje nové notebooky s Blu-ray


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.