Preposlať Nadupaný herný notebook Alienware Area-51 m15x

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Nadupaný herný notebook Alienware Area-51 m15x

06.05.2008 | Jan Güttler | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Dnes sa milí čitatelia dozviete niečo o novinke, ktorá bola, rovnako, ako veľa iných výrobkov, prezentovaná na CES, ktorá sa konala v januári 2008. Budeme hovoriť o nadupanom hernom notebooku spoločnosti Alienware s označením Area-51 m15x.

Dnes sa milí čitatelia dozviete niečo o novinke, ktorá bola, rovnako, ako veľa iných výrobkov, prezentovaná na CES (Consumer Electronics Show), ktorá sa konala v januári 2008. Budeme hovoriť o nadupanom hernom notebooku spoločnosti Alienware s označením Area-51 m15x.

Nadupaný herný notebook Alienware Area-51 m15x

Bolo spomenuté, že výkon tohto notebooku je, ako keď si kúpite auto so šiestimi, alebo ôsmimi valcami. To bolo ale skutočne len obrazne povedané. Pýtate sa, kde sa taký výkon berie? Postupne si všetko povieme. Hneď na začiatku by som vás chcel informovať, že základný model si kúpite už za 1449 dolárov (vzhľadom k tomu, že sa jedná len o predaj na americkom trhu, nechám uvádzané čiastky v pôvodnej mene). Ďalší model s veľkosťou 15,4 palca s rozlíšením 1440 x 900 (720p) kúpite za 2149 dolárov, a kto si bude chcieť prilepšiť na plný HD obraz (1080p), ten si môže priplatiť ešte 300 dolárov a získa tak displej s rozlíšením 1920 x 1200.

Nadupaný herný notebook Alienware Area-51 m15x

Teraz si však povieme, aký hardware je hlavným ťahúňom grafického výkonu. Slovom grafický už som vám samozrejme napovedal, je to totiž grafická karta. A nielen tak hocijaká. V ponuke je ešte viac kariet ako NVIDIA GeForce 8600M GT (256MB) alebo GeForce 8700M GT (512MB), ale tým najväčším ťahúňom a novinkou v oblasti mobilných grafických kariet je GeForce 8800M GTX (512MB). Verím, že mnohým z vás zaplesalo srdce radosťou; ani sa nedivím. Súčasným high-endem tejto oblasti, o ktorej sa bavíme, je teda nová grafická karta NVIDIA GeForce 8800M GTX. Ďalším ťahúňom celej zostavy je výkonný dvojjadrový mikroprocesor spoločnosti Intel, naše známe Core 2 Duo. Jedná sa o modely T7700 (2,4GHz, 4MB L2 cache, 800MHz FSB), ďalej to je T7800 (2,6GHz) a do tretice všetkého dobrého tu ešte máme model X7900 s taktom „neuveriteľných“ 2,8GHz. Pre ten najväčší herný zážitok doporučujem kombináciu onoho tretieho modelu Core 2 Duo X7900 a novej GeForce 8800M GTX.

Nadupaný herný notebook Alienware Area-51 m15x

Nadupaný herný notebook Alienware Area-51 m15x

V základnej konfigurácii dostanete 2GB operačnej pamäte, pričom máte možnosť polepšiť si na celé 4GB za príplatok 300 dolárov. Ďalšia vec, ktorá vás bude iste zaujímať, je, ako to vyzerá s úložným priestorom pre vaše dáta, hlavne hry. Na výber máte opäť niekoľko variánt. Prvá z nich je harddisk s kapacitou 200GB, ktorý rotuje rýchlosťou 7200RPM (v notebookoch táto vysoká rýchlosť nie je príliš obvyklá, zato ale vítaná). Druhý ponúkaný HDD má 320GB a točí sa pri 5400RPM (za nižšiu rýchlosť dostanete niekoľko GB navrch). Tretia možnosť je kúpiť si 64GB SSD disk, ktorý vďaka absencii pohyblivých súčastí nevibruje, je tichý a ušetrí vám nemálo energie. Od jednotlivých volieb sa samozrejme odvíja aj cena. Pri SSD disku musíte údajne počítať s vysokým príplatkom 775 dolárov. Kto má toľko peňazí nazvyš, nemusí váhať, pretože výhody SSD sú fakt (okrem nižšej kapacity) väčšie než pri HDD. Viac podrobností o možnostiach konfigurácie a cenách sa dočítate na stánkach výrobcu, ktoré týmto všetkým záujemcom s dobrou znalosťou angličtiny doporučujem.

Nadupaný herný notebook Alienware Area-51 m15x

Na záver to trochu skrátime. DVD napaľovačka (burner) je štandard, ktorý nemôže chýbať, novým štandardom by sa mala neskôr stát aj BluRay mechanika s možnosťou zápisu na DVD a CD. Tá je tu ale tiež v ponuke, cena +300 dolárov. Kto chce napaľovať aj BluRay disky, môže si kúpiť BluRay napaľovaciu mechaniku, ktorá dokáže páliť až na 50GB BluRay disky (predchádzajúca zmienená BluRay mechanika iba čítala BluRay disky). A to už je niečo! Také pripojenie k HDTV pomocou HDMI portu taktiež nechýba. Je toho naozaj množstvo a detaily vyčítate z oficiálnych stránok.

Nadupaný herný notebook Alienware Area-51 m15x

Suma sumárum, keď pripočítam k skvelému výkonu a výbave v podobe portov aj zaujímavý design, musím konštatovať, že Alienware Area-51 m15x je jedinečný notebook.

Nadupaný herný notebook Alienware Area-51 m15x

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 3

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Nadupaný herný notebook Alienware Area-51 m15x


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.