Preposlať Sony VAIO s procesormi Penryn a 4GB RAM

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Sony VAIO s procesormi Penryn a 4GB RAM

06.03.2008 | Jan Güttler | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Máme tu ďalšiu spoločnosť, ktorá sa rozhodla osadiť v čo najkratšej dobe svoje nové notebooky najnovšími mikroprocesormi Penryn vyrábanými 45nm procesom. Ďalšia potešujúca správa je navýšenie operačnej pamäte na 4 GB.

Máme tu ďalšiu spoločnosť, ktorá sa rozhodla osadiť v čo najkratšej dobe svoje nové notebooky najnovšími mikroprocesormi Penryn vyrábanými 45nm procesom. Ďalšia potešujúca správa je navýšenie operačnej pamäte na 4GB. Poďme si povedať viac…

Sony VAIO s procesormi Penryn a 4GB RAM

Novými notebookmi sa rozumie hneď niekoľko rád týchto notebookov. Postupne sa zmienim o všetkých štyroch. Tým prvým sú Sony VAIO AR, ktoré budú mať procesory Core 2 Duo s taktom až 2,5GHz (vhodné pre editáciu videa, alebo náročné hry). Primerane k tomu Sony pridáva až 4GB operačnej pamäte, Blu-Ray napaľovačku, GeForce 8600M GT (512MB VRAM) a dva harddisky s kapacitou celkom 400GB. Vďaka priaznivo veľkému displeju s uhlopriečkou 17 palcov a skvelému výkonu, ktorý top model z rady VAIO AR ponúka, sa v podstate jedná o celkom dostačujúcu náhradu za desktop. Cena najvýkonnejšieho kúska bude približne 80 000 Sk.

Sony VAIO s procesormi Penryn a 4GB RAM

Menšie notebooky s uhlopriečkou 15,4 palca nesú označenie Sony VAIO FZ. Napríklad model FZ 485U sa môže pochcháliť opäť procesorom C2D (Core 2 Duo), tentokrát však s taktom do 2,1GHz. V pamäti môžeme počítať aj so štyrmi giga. Grafika je tu zastúpená GeForce 8400M GS s vyhradenou pamäťou 256MB. Novo sa tu objavuje, rovnako, ako v rade VAIO AR, Blu-Ray. Cena takého kompletu je cca 53 000 Sk.

Sony VAIO s procesormi Penryn a 4GB RAM

Sony VAIO s procesormi Penryn a 4GB RAM

O čosi menšie notebooky rady VAIO SZ s 13,3“ displejom pobežia na rýchlejšom C2D s frekvenciou 2,5GHz, budú mať 4GB RAM a 250GB harddisk. Hardwér bude uložený v odľahčenom obale z karbónových vlákien. Cena je v tomto prípade 61 000 Sk.

Sony VAIO s procesormi Penryn a 4GB RAM

Posledným z nových systémov sú VAIO TZ, ktoré už patria do ultra-portable kategórie, ktoré využijú skôr businessmani na cestách. Procesorom sú nízkonapäťové C2D, takzvané ultra-low-voltage. Energicky účinným modelom je napríklad C2D s taktom 1,33GHz. Nejedná sa tu teda o drvivý výkon, ale skôr o výdrž batérií, čo možno najdlhšiu dobu. Pamäť môže byť konfigurovaná opäť na 4GB a pevný disk ponúka kapacitu do 250GB či výmenou zaň Solid State Disk s kapacitou 64GB, ktorý ešte viac ušetrí potrebnú energiu. Cena top produktu je stanovená na necelých 85 000 Sk.

Sony VAIO s procesormi Penryn a 4GB RAM

Všetky nové notebooky, či už sa jedná o tie najvýkonnejšie, alebo základné modely, prináša vďaka novej 45nm technológii spoločnosti Intel ďalší nárast výkonu a zároveň ušetrí o niečo viac energie. Už sú preč tie časy, kedy ste mali notebooky s procesormi Pentium, alebo Celeron, kedy ste každú hodinu museli nabíjať svoj laptop. Vďaka 45nm procesorom a technológii SSD môžete využívať vaše zariadenie po oveľa dlhšiu dobu.

Sony VAIO s procesormi Penryn a 4GB RAM

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 1

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Sony VAIO s procesormi Penryn a 4GB RAM


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.