Preposlať Intel formálne predstavil 45nm CPU do notebookov

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Intel formálne predstavil 45nm CPU do notebookov

20.04.2008 | Jan Güttler | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Intel dnes konečne oficiálne uviedol novú radu 45nm procesorov, ktorá pobeží na platforme Core 2 Duo. Architektúra je rovnaká, ako v nových CPU Penryn a využitie si tieto mikroprocesory nájdu v prenosných počítačoch všekých druhov.

Intel dnes konečne oficiálne uviedol novú radu 45nm procesorov, ktorá pobeží na platforme Core 2 Duo. Architektúra je rovnaká, ako v nových CPU Penryn a využitie si tieto mikroprocesory nájdu v prenosných počítačoch všekých druhov. Intel si môže vďaka novej technológii dovoliť (na čipe rovnakého rozmrru) vyšší takt a to bez ovplyvnenia spotreby energie, alebo zaťaženia počítača prebytočným teplom. Ba naopak, výsledky sú viac než priaznivé. Naviac, miniaturizácia poskytuje aj viac priestoru pre iné časti čipu, ktoré sú jeho súčasťou, a ktoré významne zvyšujú konečný výkon a a hodnotu procesora samotného. Súčasťou Penrynov sú nové inštrukcie v podobe SSE4, ktoré navyšujú výkon pri spracovaní audia, videa a obrázkov (hlavne v HD kvalite). Navýšená bola aj vyrovnávacia pamäť druhej úrovne o veľmi príjemných 50 percent.

Intel formálne predstavil 45nm CPU do notebookov

Päť kľúčových modelov, ktoré výjdu ako prvé, sú s takýmto taktom: 2,1GHz, 2,3GHz, 2,4GHz (všetky s 3MB L2 cache), ďalšie sú s frekvenciou 2,5GHz a 2,6GHz (tieto modely majú 6MB L2 cache). Presiakli aj nejaké informácie o 2,8GHz verzii, ale na podrobnejšie informácie si radšej ešte počkáme. V každom prípade berte na vedomie, že z nových 45nm mikroprocesorov rady Penryn spoločnosti Intel sa môžu tešiť ako prvé v novo prichádzajúcich notebookoch Gateway a Sony (hlavní partneri Intelu).

Intel formálne predstavil 45nm CPU do notebookov

Keď už sme hovorili o tých frekvenciách nových CPU, spomeniem ešte na záver, aké majú v blízkej dobe prísť dvojjadrové a štvorjadrové procesory Penryn pre desktopy. Takže, Core 2 Quad majú 2,5GHz, 2,66GHz a 2,83GHz, kým duálne procesory sa budú môcť pochváliť vyššími frekvenciami. Tie sú nasledujúce: 2,66GHz, 3GHz a 3,16GHz. Začína to nový rok ale pekne, nemyslíte?

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Intel formálne predstavil 45nm CPU do notebookov


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.