Preposlať IBM vytvorila kancelársky software dostupný zdarma

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

IBM vytvorila kancelársky software dostupný zdarma

25.09.2007 | Veronika Žáčková | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

NY - IBM je stále agresívnejším producentom v oblasti software a svojím Lotus Symphony je pre Microsoft výzvou.

Balíček kancelárského software zdarma zahŕňa tri aplikácie pokrývajúce spracovanie textu, prezentačnú tvorbu a program na spracovanie tabuliek. Pokiaľ nemusíte používať Microsoft Office, máte niekoľko celkom zaujímavých alternatív, vrátane voľného Open Office. IBM sa pripája k prehliadke s Lotus Symphony, ktorá prináša všetko, čo by sa dnes dalo od produktívneho balíčka čakať.

IBM vytvorila kancelársky software dostupný zdarma

Zahrnuté sú Symphony dokumenty, Symphony prezentácie a Symphony tabuľky - sú to v podstate rovnaké aplikácie, ktoré obsahoval nedávno uvoľnený Lotus Notes 8. Symphony balíček je dostupný vo verzii Beta 1 a podporuje operačné systémy Windows (XP,Vista) a Linux (Suse Enterprise, Red Hat 5). Podľa IBM Symphony zvláda "množstvo súborových formátov zahŕňajúcich Microsoft Office a ODF, a tiež môže poskytnúť výstup v PDF formáte". Užívatelia, ktorí plánujú prejsť z MO na Symphony, zistia pri použití softwéru od IBM niekoľlo jeho tienistých stránok. Nie všetky dokumenty sú prevedené presne, rovnako ako to, že táto voľná verzia Symphony nepodporuje makrá od Microsoftu. Naviac makrá, vytvorené pri spracovaní súborov v IBM Lotus Symphony, nie sú prenositeľné do MO. Ako ostatne IBM naznačuje vo FAQ, môžu nastať s prevodmi aj iné problémy. IBM tiež uvádza, že užívatelia Symphony nemôžu otvoriť dokumenty, ktoré boli zašifrované v MO a užívatelia Officu nemôžu otvoriť dokumenty zašifrované v Symphony.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku IBM vytvorila kancelársky software dostupný zdarma


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.