Preposlať Projekt IBM „Big Green“ urýchli globálny presun na mainframy s Linuxom

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Projekt IBM „Big Green“ urýchli globálny presun na mainframy s Linuxom

15.08.2007 | IBM - tlačová správa | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

ARMONK, USA, 1. srpna 2007 – V rámci jednej z najvýznamnejších transformácií svojich dátových centier v tejto generácii spoločnosť IBM ohlasuje zámer konsolidovať zhruba 3 900 počítačových serverov na zhruba 30 mainframov System ....

Plánovaná zámena 3 900 počítačových serverov za zhruba 30 mainframov prinesie behom piatich rokov 80 %-nú úsporu energie.

Optimalizované prostredie zvýši flexibilitu podniku

ARMONK, USA, 1. august 2007 – V rámci jednej z najvýznamnejších transformácií svojich dátových centier v tejto generácii spoločnosť IBM ohlasuje zámer konsolidovať zhruba 3 900 počítačových serverov na zhruba 30 mainframov System s operačným systémom Linux. Spoločnosť očakáva, že nové serverové prostredie spotrebuje zhruba o 80 % menej energie, ako súčasná konfigurácia a prinesie v priebehu piatich rokov významné zníženie výdajov za energie, software a systémovú podporu. Zároveň táto transformácia IBM zaistí flexibilnejšiu IT infraštruktúru, ktorá sa ľahšie prispôsobí novým potrebám. Iniciatíva je súčasťou v máji predstavovaného širšieho projektu IBM "Big Green" (Veľká zelená), ktorého cieľom je rapídne znížiť spotrebu energie v dátových centrách IBM a ich klientov. Spoločnosť IBM na ploche nad 743 000 metrov štvorcových (zodpovedajúca 130 fotbalovým ihriskám) prevádzkuje najväčšie a najsofistikovanejšie dátové centrá na svete s hlavnými centrami v amerických štátoch New York, Connecticut, Colorado, vo Veľkej Británii, Japonsku a Austrálii. IBM predpokladá, že nová globálna infraštruktúra pre viac ako 350 000 užívateľov poslúži ako neprehliadnuteľný príklad prebiehajúcej transformácie veľkých svetových podnikov smerom ku koncepcii špičkových dátových centier.Od roku 1997 konsolidovala spoločnosť IBM svojich 155 strategických dátových centier do siedmich lokalít. IBM plánuje recykláciu 3 900 serverov prostredníctvom služieb IBM Global Asset Recovery Services. Dnešné vyhlásenie prichádza po úžasnom raste segmentu mainframov značky IBM, kde už päť štvrťrokov po sebe dochádza k rastu výnosov a osem naväzujúcich štvrťrokov k rastu MIPs. Podľa spoločnosti IDC v roku 2006 prekonali výnosy z mainframe systémov výnosy z platformy s operačným systémom Microsoft WIndows. Schopnosť mainframov prevádzkovať nové typy úloh - vrátane Linuxu a Java aplikácií - vytvára značné predpoklady, že tento rast bude aj naďalej pokračovať.

Ako to funguje

Projekt konsolidácie využíva schopnosti jedného systému mainframe chovať se ako stovky alebo tisíce jednotlivých serverov. Táto funkcia nazývaná virtualizácia – zavedená po prvýkrát spoločnosťou IBM v prostredí mainframov pred viac ako 40 rokmi – rozdeľuje systémové zdroje mainframu, vrátane výpočtových cyklov, sieťových a úložných kapacít a pamäte, medzi veľké množstvo „virtuálnych“ serverov. Každý virtuálny server funguje ako skutočný, fyzický stroj. Pri tejto migrácii bude využitá iba časť každého mainframu, takže tu zostane dostatočný priestor pre budúci rast. Vďaka výmene fyzických serverov za virtuálne bude môcť IBM znížiť nákaldy v celom okruhu oblastí, vrátane výdajov týkajúcich sa: • Spotreby energie – vďaka výmene 3 900 serverov s vlastnými napájacími zdrojmi za 30 mainframov sa predpokladá úspora energie v objeme zodpovedajúcom potrebám menšieho mesta. • Software, ktorý je často licencovaný podľa počtu procesorov – IBM počíta so znížením poplatkov za softwarové licencie, pretože nové mainframy IBM obsahujú výrazne menej procesorov ako súčasných 3 900 serverov. • Systémové podpory – projekt by mal uvoľniť technický personál IBM od úloh spojených s administráciou systémov, takže sa budú môcť venovať projektom s vyššou pridanou hodnotou, ako je návrh a príprava riešení pre zákazníkov. Ďalšie informácie pre novinárov vrátane podrobností tohto oznámenia, fotografie, či videá sú k dispozícii prostredníctvom odkazov: ~1.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 2

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Projekt IBM „Big Green“ urýchli globálny presun na mainframy s Linuxom


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.