Preposlať Nové notebooky Lenovo ThinkPad vsadili na výkon a zabezpečenie

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Nové notebooky Lenovo ThinkPad vsadili na výkon a zabezpečenie

31.07.2007 | Milan Doležal | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Spoločnosť Lenovo predstavuje svoj najvýkonnejší notebook - novú mobilnú pracovnú stanicu s 15,4" širokouhlým displejom ThindPad T61p.

Spoločnosť Lenovo predstavuje svoj najvýkonnejší notebook - novú mobilnú pracovnú stanicu s 15,4" širokouhlým displejom ThindPad T61p. Nový notebook potvrdzuje vedúce postavenie spoločnosti Lenovo v oblasti výkonných počítačov pre náročných pracovníkov a užívateľov v 3D grafických aplikáciach. Tento počítač je zároveň tichší a energiu využíva omnoho efektívnejšie. Ďalej je vybavený systémom Top Cover Roll Cage zabezpečujúcim veľmi vysokú odolnosť s niekoľkými vrstvami zabezpečenia so šifrovaním celého obsahu pevného disku. Má aj certifikáciu pre systém Linux, ultra-širokopásmovú technológiu a využíva najnovšie procesory Intel pre optimálny výkon.

Zrodený pre výkon

Nový ThinkPad T61p zvyšuje úroveň výkonu pomocou bezdrôtového systému Lenovo Ultra Connect II rozširujúc možnosti WWAN1 a WLAN 8.2011n2, novej grafiky nVidia Quadro FX 57OM s GPU jednotkou certifikovanou pre Open GL, mobilnú technológiu Intel® Centrino® Pro a systém Battery Stretch, ktorý umožňuje dlhší prevoz na batériu. Technológia Ultra-Wideband pripravuje užívateľa na novú generáciu bezdrôtovej komunikácie a chráni jeho techniku pred zostarnutím. Vďaka novému systému chladenia sú nové notebooky tichšie a pri vysokej záťaži aj chladnejšie až o 10 percent. Medzi bezpečnostné prvky patrí možnosť vypnutia portov, ochrana 32 bytovým heslom, integrovaná čítačka odtlačkov prstov a šifrovanie celého obsahu pevného disku.

Nové notebooky Lenovo ThinkPad vsadili na výkon a zabezpečenie

Mobilná pracovná stanica je certifikovaná pre aplikácie viac než 20 nezávislých výrobcov softvérov a pre operačný systém SUSE Linux Enterprise Desktop 10. Naviac hardvérové problémy rieši priamo Lenovo Help Center. Notebook má totiž certifikáciu aj pre operačné systémy Red Hat a Turbo Linux.

Ohľaduplnosť k životnému prostrediu

Spoločnosť Lenovo ponúka kompletnú radu produktov s vysokou efektívnosťou využitia energie, prekonávajúcu nový štandard EPA Energy Star 4.0. Notebooky ThinkPad sú rovnako vybavené zdrojom s 87 percentnou účinnosťou (nová norma Energy Star vyžaduje 80 percent) a nový typ prináša v porovnaní so staršími generáciami o 70 percent efektívnejšie využitie energie, čo v kombinácii s funkciami úspor energie užívateľovi dovoľuje znížiť spotrebu až o 47 percent.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 1

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Nové notebooky Lenovo ThinkPad vsadili na výkon a zabezpečenie


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.