Preposlať Iomega a jej externé hard-disky

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Iomega a jej externé hard-disky

02.07.2007 | Jan Güttler | Aktuality, recenzie | Komentárov: 0 |

Zaobstaranie si prenosného zariadenia pre uloženie vašich dát sa stáva stále viac populárnym, pri čom ceny týchto zariadení sú stále priaznivejšie. Je tu široká ponuka rôznych „diskov“ počínajúc flash-diskom, pamäťovou kartou a končiac externými pevnými..

Zaobstaranie si prenosného zariadenia pre uloženie vašich dát sa stáva stále viac populárnym, pri čom ceny týchto zariadení sú stále priaznivejšie. Je tu široká ponuka rôznych „diskov“ počínajúc flash-diskom, pamäťovou kartou a končiac externými pevnými diskami. Iomega predstavila svoje externé hard-disky, poďme sa na ne pozrieť.

Iomega a jej externé hard-disky

Iomega sa zamerala na disky o čo najväčšej kapacite a zrodili sa tak dva pevné disky, ktoré sú už dnes v predaji. Prvý model nesie označenie eGo Portable Hard Drive a je navrhnutý pre laptopy. Uložiť naň môžete 160GB dát, s laptopom komunikuje pomocou USB 2.0, z ktorého taktiež čerpá energiu. Zvláštnosťou je oblúkovité telo a čerešňovo-červené farebné prevedenie. Iomega sa pohrala s fantáziou a výsledkom je zaujímavý design. Tento disk sa predáva približne za 4000 Sk.

Iomega a jej externé hard-disky

Majitelia desktopov môžu využiť väčšej kapacity druhého disku s označením eSATA USB 2.0 Professional Hard Drive. Ako už samotný názov naznačuje, jedná sa naozaj o veľko-kapacitný disk s maximálnym objemom dát 500GB. Môžete sa spoľahnúť na tradičné pripojenie cez USB 2.0 alebo prevziať výhodu eSATA pre prenos dát o rýchlosti skoro 3Gbps. Hard-disk je vybavený, rovnako ako u predchádzajúceho modelu, EMC softwérom. Farebné prevedenie je strieborné, cena cca 4900 Sk.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Iomega a jej externé hard-disky


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.