Preposlať HD-DVD informácie

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HD-DVD informácie

19.03.2008 | Filip Kříž | Zaujímavosti | Komentárov: 0 |

Na počiatku nebolo slovo, ale disketa s veľkosťou 133mm (5,25"). Ruku v ruke s ňou išla jej menšia ( čo sa do reálneho objemu týka ) sestra, ktorá poskytovala viac priestoru pre užívateľove dáta.

Na počiatku nebolo slovo, ale disketa s veľkosťou 133mm (5,25"). Ruku v ruke s ňou išla jej menšia ( čo sa do reálneho objemu týka ) sestra, ktorá poskytovala viac priestoru pre užívateľove dáta. Keď ani 3,5" disketa nestačila, prišiel čas kompaktných diskov – CD, ktorých kapacita mnohonásobne predbehla zastaralé diskety. Keď už ani 650 či 700 MB nestačilo, začali sa na trh predierať dúhové kotúče vzhľadu podobného, ale kapacity rozdielnej. Disky DVD ( „Digital Versatile Disc“ alebo „Digital Video Disc“ ), ktoré postupne ovládali trh od roku 1997, ale dnes už nie sú ani zďaleka posledným evolučným článkom.

HD-DVD informácie

HD-DVD informácie

HD-DVD informácie

Ich nástupcom sa mali stať médiá novej generácie, s hustotou dát o rád vyššou, než je DVD. Svet IT mal byť svedkom duelu, súboja na život a na smrť, medzi dvoma médiami. Víťaz mohol byť len jeden. Spočiatku nebolo jasné, či trh ovládnu disky Blu-Ray, alebo HD-DVD, ale v dnešných dňoch to vyzerá tak, že je rozhodnuté. Neprepokladáme, že by HD-DVD formát prišiel s niečím revolučným a vrátil sa tak do hry.

HD-DVD informácie

HD-DVD informácie

Toshiba, spoločnosť, ktorá pôvodne držala nad HD-DVD ochranú ruku, na svoje dieťa zanevrela. A nie je posledná. V posledných dňoch sa ukázalo, že s podporou nemôže HD-DVD počítat ani od takých mamutích spoločností, ako sú Netflix ( internetová požičovňa filmov ), Wal-Mart, alebo napríklad Best Buy. V obchodnom reťazci budú v ponuke produkty spojené len s modrým lúčom, teda Blu-Ray technológiou. Keď k tomu pripočítame začiatok tejto krízy, za ktorý sa dá považovať okamih, kedy Warner Bros a New Line Cinema, do tej doby exkluzívne podporujúci HD DVD, zmenilo svoje plány, či sympatie a prešli k Blu-ray, môžeme takmer s určitosťou povedať, že HD-DVD, ktoré sa ešte na trhu ani neohrialo, je vo svojej podstate mŕtve.

HD-DVD informácie

HD-DVD informácie

HD-DVD informácie

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku HD-DVD informácie


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.