Preposlať HP dominuje v predaji PC – predovšetkým vďaka notebookom

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

HP dominuje v predaji PC – predovšetkým vďaka notebookom

04.04.2008 | Jan Güttler | Zaujímavosti | Komentárov: 0 |

Nová analytická zpráva iSuppli Corp. ukazuje, že HP (Hewlett-Packard) dominuje v prodeji PC a to především se svými notebooky. Tento krátký článek obsahuje také originální tabulku procentuálních podílů trhu jednotlivých společností prodávajících počítače.

Nová analytická správa iSuppli Corp. ukazuje, že HP (Hewlett-Packard) dominuje v predaji PC a to predovšetkým so svojimi notebookmi. Tento krátky článok obsahuje aj originálnu tabuľku percentuálnych podielov trhu jednotlivých spoločností predávajúcich počítače. Táto informácia sa objavila už v novembri 2007, avšak nám sa dostala do rúk až teraz, čo znamená, že sa čoskoro možno stretnete s jej aktualizovanou podobou, pretože dnes si budeme hovoriť o tržných podieloch na svetovom trhu s počítačmi za tretí štvrťrok roku 2007.

HP dominuje v predaji PC – predovšetkým vďaka notebookom

Spoločnosti HP sa podarilo za 3. kvadrant minulého roka predať skoro 13,1 milióna počítačov po celom svete, čo je oproti predchádzajúcemu roku nárast o 32,7% (viď tabuľka). Tým sa tiež zvýšil jeho podiel na trhu na 19,2 percent. Súčasne HP-čku šliape na päty spoločnosť Dell so svojimi 14,6 percentami, avšak za rok si polepšila len o 1,5%. Do prvej „trojice víťazov“ patrí aj čínska spoločnosť Lenovo, ktorá má na svojom miestnom trhu veľký potenciál k získaniu mnohých ďalších zákazníkov (a nielen tu). Štvrtú pozíciu obsadil u nás veľmi známy Acer, ktorý si polepšil oproti všetkým spomenutým a aj ostatným spoločnostiam najviac, konkrétne o neuveriteľných 68,8%!

HP dominuje v predaji PC – predovšetkým vďaka notebookom

Vráťme sa však k jednotke, ktorou je HP. Medzi populárne produkty tejto spoločnosti patria notebooky Pavilion dv6500t, dv2500t a dv9500t. Je ich samozrejme oveľa viac, ale najpredávanejšie kúsky boli údajne práve tieto tri. Mohli by sme hovoriť o viacerých produktoch viacerých spoločností, ale to je myslím zbytočné. Podstatnou informáciou, o ktorej by som sa chcel na záver zmieniť, je to, že rastu HP pomohla vyššia predajnosť notebookov tak isto, ako vo všetkých ostatných spoločnostiach. Je zreteľné, že predaj notebookov by mohol v blízkej dobe predstihnúť predaj stolných PC, desktopov.

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku HP dominuje v predaji PC – predovšetkým vďaka notebookom


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.