Preposlať Western Digital vydáva 250GB pevný disk pre notebooky

 

Zdieľanie článku na sociálnych a iných sieťach

Radi by ste sa podelili o tento článok s ostatnými? Kliknutím na ikonky nižšie ho môžete zdieľať na danej sieti.

    ikona Facebook ikona Twitter ikona Linkuj ikona Jagg ikona MediaBlog ikona TopOdkazy ikona Bookmarky ikona TopClanky ikona VybraliSme ikona Delicious ikona Digg ikona Technorati ikona LinkedIn ikona Google

Western Digital vydáva 250GB pevný disk pre notebooky

28.05.2007 | Jan Güttler | Zaujímavosti | Komentárov: 0 |

Pre použitie v notebookoch alebo v iných mobilných zariadeniach je tento hard -disk tichší, stabilnejší a lepšie chladený ako jeho predchodcovia s nižšou kapacitou.

Pre použitie v notebookoch alebo v iných mobilných zariadeniach je tento hard -disk tichší, stabilnejší a lepšie chladený ako jeho predchodcovia s nižšou kapacitou. Rátať môžete i s efektívnejším využitím energie a tým pádom s menšou spotrebou. Kapacity bolo dosiahnuté využitím dvoch 125GB platní súčasne a za využitia technológie kolmého zápisu dát.

Western Digital vydáva 250GB pevný disk pre notebooky

Spotreba energie a úroveň hluku sú znížené použitím " priameho vyhľadávača algoritmov"ktorý prispôsobuje otáčky pohonnej jednotky tak, že hlava zameria správnu pozíciu k čítaniu alebo k zápisu omnoho rýchlejšie. Podľa oficiálnych predstaviteľov Western Digital znižuje tento hladký chod spotrebu energie viac ako o 60%. Napriek tomu je priemerná vyhľadávacia doba 12ms a latencia sa pohybuje na 5,5ms.

Western Digital vydáva 250GB pevný disk pre notebooky

Ďalšími atribútami dva a pol palcovej jednotky sú 8MB cache alebo 5400otáčok za minútu. Pevný disk je mechanicky vylepšený tak, aby čo najúčinnejšie znížil hluk vznikajúci pri vysokých otáčkach. V ďaka mechanickému vylepšeniu je hard-disk viac odolný voči otrasom čím ochraňuje vaše dáta a všetko čo potrebujete "nestratiť".

Western Digital vydáva 250GB pevný disk pre notebooky

WD Scorpio 250GB , ako sa tento disk nazýva , je významnou investíciou spoločnosti Western Digital, ktorá si nechala technológiu využitia dvoch platní pri kolmom zápisu patentovať. Novinka bude zatiaľ stáť 199$, teda cca 4 200,-Kč.

Western Digital vydáva 250GB pevný disk pre notebooky

tlačiť

Diskusia k článku


Hodnotenie:

hlasov: 0

Pozn: čím väčšie číslo, tým lepšie hodnotenie

Diskusia

Diskusia k článku Western Digital vydáva 250GB pevný disk pre notebooky


počet príspevkov: 0

 

viac

menej

menej značiek

Už raz ste hlasovali.

Odobrať možnosť

Model

Nerozhoduje

Musíte vybrať aspoň dva produkty na porovnanie.